نماینده مردم تفرش:
نوبخت از امضا کنندگان نامه به رئیس جمهوری شکایت کرد
حسینی از شکایت رئیس سازمان برنامه و بودجه از امضاکنندگان نامه به رئیس‌جمهور در مورد پول‌های گم شده نفتی به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، «محمد حسینی» در حاشیه جلسه علنی امروز دوشنبه (۲۹بهمن)در جمع خبرنگاران گفت: در  گزارش تفریغ بودجه سال 95  که در تاریخ 4 بهمن 96، توسط رئیس دیوان محاسبات  در صحن  مجلس قرائت شد گزارشی درباره واریز مبالغی از فروش گاز به حساب خزانه و سهم فروش صادراتی گاز به حساب صندوق توسعه ملی  ارائه شده بود.

 

نماینده مردم تفرش در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یک سال از گزارش تفریغ بودجه می گذرد هنوز نمایندگان در جریان این موضوع قرار نگرفتند ما در این نامه خواستیم رئیس جمهور درباره ارقامی که به حساب خزانه بازگشت نشده است  بررسی های لازم را انجام دهد چراکه  مسئولیت کار با رئیس سازمان برنامه و بودجه است.

 

حسینی بیان کرد:  ادله آقای  نوبخت این است که عدم واریز ربطی به او ندارد و به مسئولان اجرایی باز می گردد حال اینکه کارگروهی به دبیری رئیس سازمان برنامه مراحل تسویه حساب بین وزارت نفت  ودولت را انجام می دهد به همین دلیل شخص نوبخت مسئول عدم واریز است.

 

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه  خاطر  نشان کرد: آقای نوبخت  خود را مبرا می داند. نوبخت نامه ای با محتوای شکوائیه از نمایندگان به رئیس جمهور داده و نامه ای هم به رئیس مجلس داده تا موضوع رسیدگی شود.

 

گفتنی است چندی قبل تعدادی از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور نسبت به عدم تعیین تکلیف ۱۶ هزار میلیارد تومان و یک میلیارد و ۱۷۷ میلیون دلار از درآمدهای نفتی انتقاد کردند.

 

اسامی نمایندگان امضا کننده این نامه عبارتند از ،احمد سالک نماینده مردم اصفهان، احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز، محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و چناران، محمود صادقی نماینده مردم تهران، حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان، محمد حسینی نماینده مردم تفرش، اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر، محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز و علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات./

چاپ خبر