اربعین فرصت پیشران توسعه استان ایلام است/ نقش رسانه استانی در ثبت رویداد فرهنگی اربعین حسینی
مدیرکل صداوسیمای مرکز ایلام، گفت: رسانه استانی، به‌عنوان عضو کوچکی در کمیته مشارکت‌های مردمی و خادم زوار اربعین حسینی، افتخار دارد که در خدمت زوار حسینی و یاری‌رسان ستاد عتبات عالیات استان باشد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، «محمد بازوند»، مدیرکل صداوسیمای مرکز ایلام، صبح امروز (۲۹ بهمن) در نشست کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین حسینی استان ایلام، اظهار کرد: خوشبختانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور ما به برکت خون شهدای گران‌قدر و انقلاب اسلامی، شاهد تشکیل تشکل‌هایی در بخش‌های مختلف ازجمله سمن‌ها و انجمن‌ها بوده‌ایم و هرسال بر رقم این تشکل‌های مردمی افزوده می‌شود.

 

وی، تصریح کرد: معمولاً در پشت‌صحنه ورود به هرکدام از این تشکل‌ها، یک اهداف سیاسی و جناحی وجود دارد، اما به برکت آقا عبدالله الحسین (ع) و نگاه ویژه ائمه اطهار (ع) تشکل و اجتماع ستاد بازسازی عتبات عالیات که در کشور و جاجای ایران اسلامی تشکیل‌شده، ازجمله مجامع و تشکل‌های است که هیچ نیت سیاسی و اقتصادی به‌جز عشق به امام حسین (ع) و کار خالصانه وجود ندارد.

 

مدیرکل صداوسیمای مرکز ایلام، یادآور شد: البته این قدم برداشتن و حرکت در مقابل کسانی که برای این مسیر جان خود و برای دفاع از همین مرز فدا کردند شاید کوچک باشد اما باید تلاش کرد که در مسیری باشد که شهدای بزرگوار طی کردند.

 

بازوند، گفت: اجتماع عظیم اربعین حسینی که هرسال در استان ایلام مهمان‌نواز و استان ولایی و ولایت‌پذیر ایلام برگزار می‌شود، اجتماعی ارزشمند بوده که یکی از برندهای معرفی نظام مقدس جمهوری اسلامی است و قدم برداشتن در این مسیر درواقع تقابل با سلطه گری و استکبار جهانی است که باید استکبارستیزی را سرلوحه خود قرار دهیم.

 

وی، تصریح کرد: رسانه‌های معاند و بیگانه به دنبال این هستند علیه ارزش‌های انقلابی عمل کنند با شگردهای تبلیغاتی و با همه شبکه‌های ماهواره‌ای که در اختیاردارند به دنبال خدشه واردکردن به‌نظام هستند اما این رسانه‌ها در برابر اجتماع بیش از 25 میلیون نفری در ایام اربعین حسینی و عظمت این همایش و پیاده‌روی سکوت اختیار می‌کنند و این به معنای این است که کاری بسیار ارزشمند و بزرگ انجام می‌شود.

مدیرکل صداوسیمای مرکز ایلام، بیان کرد: رسانه استانی، به‌عنوان عضو کوچکی در کمیته مشارکت‌های مردمی و خادم زوار اربعین حسینی، افتخار دارد که در خدمت زوار حسینی و یاری‌رسان ستاد عتبات عالیات استان باشد و این مسیر علاقه‌مندی و عشق درونی و وابستگی فطری در وجود همه مردم و مسئولان استان ایلام است.

 

وی، اظهار کرد: کاری که در استان ایلام به‌عنوان میزبان زوار عتبات عالیات انجام می‌شود، کاری بسیار ارزشمند است به دلیل هم‌جواری و مرز مهران و نزدیک‌ترین مرز به کربلای معلی است، فرصت اربعین فرصتی مناسب برای پیشران توسعه استان است که این عنایات حضرت امام حسین (ع) و شهدای گران‌قدر است و به لحاظ سهولت تردد و نزدیکی به مرز مهران موردتوجه آحاد مردم کشور قرار دارد و این فرصت پیشران بودن را می‌توان در زمینه‌های مختلف مورد بهره‌برداری قرارداد.

 

بازوند، گفت: بار رسانه‌ای کشور در ایام اربعین حسینی بر عهده مرکز ایلام است و در سه تا چهارساله گذشته بر همین منوال بوده است، ایام اربعین به شکل شبانه‌روزی همه همکاران مرکز ایلام درگیر خبررسانی و ثبت و ضبط رویداد بزرگ اربعین حسینی بوده‌اند و هر آنچه در توان داریم بدون هیچ منتی و در راستای وظیفه دینی و مکتبی انجام خواهیم داد.

 

مدیرکل صداوسیمای مرکز ایلام، خاطرنشان کرد: کمیته‌های مختلف ستاد مشارکت‌های مردمی و ستاد اربعین حسینی می‌توانند در راستای فرهنگ‌سازی، نشر فرهنگ اربعین و اطلاع‌رسانی از ظرفیت صداوسیما استفاده کنند.

 

 

چاپ خبر