استاندار قزوین:
اعتیاد منشا بسیاری از آسیب های اجتماعی در جامعه است
زاهدی گفت: اعتیاد منشا بسیاری از معضلات، آسیب های اجتماعی و جرائم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، «عبدالمحمد زاهدی» در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بیان کرد: به گمان بسیاری از افراد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان تنها متولی امر مقابله با مواد مخدر و پدیده اعتیاد در جامعه است در حالی که این شورا بدون همکاری و همراهی لازم سایر دستگاه ها در این زمینه موفق نخواهد بود.

 

استاندار قزوین ادامه داد: اعتیاد منشا بسیاری از معضلات، آسیب های اجتماعی و جرائم است و سلب شخصیت افراد، زمینه ارتکاب انواع جرائم را در جامعه فراهم می کند.

 

وی عنوان کرد: همه باید بیش از گذشته برای مقابله با مواد مخدر همکاری کنند تا شاهد برخورد و مقابله مناسب با این پدیده شوم در استان باشیم.

 

زاهدی با تاکید بر ضرورت ضربه به بنیان مالی قاچاقچیان افزود: باید در کارگروه ای ویژه، قاچاقچیان استان، محل های حضور و اموال آنها شناسایی شود تا بتوان با ضربه به بنیان مالی آنها جلوی توزیع مواد مخدر را در جامعه گرفت.

 

وی با اشاره به درخواست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برای دریافت خودرو و تخصیص آن به نیروی انتظامی افزود: باید با اولویت قرار دادن مناطق آلوده در این زمینه اقدام کرد تا گام های عملیاتی و موثر در امر مبارزه با مواد مخدر در سطح استان برداشته شود.

 

استاندار قزوین با اشاره به برخی گمانه ها در خصوص افزایش میزان اعتیاد میان بانوان اضافه کرد: باید با یک کار جدی و مطالعاتی، صحت این موضوع را بررسی کرد چون شیوع اعتیاد میان بانوان و زنان خانه دار به مراتب از موارد دیگر خطرناک تر است.

 

زاهدی با اشاره به آزادی 600 زندانی مشمول عفو مقام معظم رهبری در قزوین خاطر نشان کرد: تاثیر آزادی این 600 زندانی براساس رأفت اسلامی بسیار بیشتر از حبس آنها در زندان است و باید در برخی مواقع رافت دین مبین اسلام و نظام جمهوری اسلامی را در سطح جامعه به نمایش گذاشت.

 

وی خاطر نشان کرد: آزادی زندانیان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از جمله اقدامات مطلوبی بود که امکان مناسبی را در اختیار زندان ها قرار می دهد تا خدمات بیشتری را به جامعه هدف خود ارائه کنند.

 

استاندار قزوین یادآور شد: باید مراقبت های بعد از آزادی توسط دستگاه های امنیتی و انتظامی بیشتر شود تا شیرینی و اثر این کار را در جامعه مشاهده کرد.

چاپ خبر