پیش بینی آب و هوا ۲۷ بهمن:
بارش باران در شهرهای ایران ادامه دارد
مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به تداوم بارندگی در کشور، گفت: بارندگی در ارتفاعات و جاده های کوهستانی به صورت برف و کولاک خواهد بود و معابر برخی شهرها دچار آبگرفتگی خواهد شد.

«احد وظیفه» درباره وضعیت هوای مناطق مختلف کشور به خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان با اشاره به فعالیت سامانه بارشی طی امروز ( 27 بهمن)  در جنوب، نیمه شرقی و نوار شمالی کشور، گفت: بارش ها در استان های جنوبی به صورت رگبار و رعد و برق، همراه با وزش باد شدید موقت خواهد بود و در نوار شمالی، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی و ارتفاعات استان کرمان به صورت باران و برف، همراه با وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود: روز یکشنبه در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و دامنه های البرز شرقی در استان های مازندران و گلستان بارش برف و باران پیش بینی می شود.

 

وظیفه گفت: فردا در استان های سیستان و بلوچستان و شرق کرمان نیز رگبار باران و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

 

وی با اشاره به خروج سامانه بارشی از اواخر روز یکشنبه، خاطرنشان کرد: روزهای یکشنبه و دوشنبه در دامنه های زاگرس مرکزی و در جنوب آذربایجان غربی، استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان و مرکزی بارش برف و باران پیش بینی می شود.

 

وظیفه با بیان اینکه روز دوشنبه در غرب سواحل دریای خزر و اردبیل وزش باد جنوبی و افزایش موقت دمای 3 تا 6 درجه پیش بینی می شود، خاطرنشان کرد: روز سه شنبه به تدریج با شمالی شدن جریان ها بر روی دریا، بارش و کاهش دما در سواحل دریای خزر آغاز می شود.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود: امروز در جنوب استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان، شمال استان های قم، اصفهان وزش باد شدید پیش بینی می شود.

 

وظیفه ادامه داد: از امروز در غرب خلیج فارس و از یکشنبه تا دوشنبه در نواحی مرکزی و شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش بینی می شود.

 

وی درباره وضعیت بارندگی در شهرهای مختلف کشور، گفت: امروز ( 27 بهمن) در استان های خراسان‌شمالی و خراسان رضوی بارش باران و برف، در جنوب لرستان، استان های چهارمحال‌ و بختیاری، کهکیلویه‌ و بویراحمد، خوزستان، شمال فارس، غرب کرمان، بارش باران گاهی وزش باد و در ارتفاعات بارش برف و در استان‌های بوشهر و خراسان‌جنوبی بارش باران گاهی وزش باد پیش بینی می شود.

 

وظیفه خاطرنشان کرد: بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت، آبگرفتی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها در برخی نقاط فارس، خراسان جنوبی، کرمان، شرق یزد و بارش برف و وزش باد شدید موقت در برخی نقاط استان های آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، اردبیل و نقاط کوهستانی و سردسیر استان های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، سمنان، تهران، البرز، قزوین، گیلان، مازندران، گلستان، چهارمحال بختیاری ، کهگیلویه و بویراحمد و ارتفاعات کرمان و در جاده های کوهستانی این مناطق نیز کولاک برف، لغزندگی جاده ها و کاهش دید پیش بینی می شود.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت هوای تهران گفت: آسمان تهران امروز نیمه ابری در بعضی ساعات افزایش ابر و بارش پراکنده، گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود.

 

وظیفه با بیان اینکه آسمان تهران روز یکشنبه صاف تا نیمه ابری، گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود، افزود: آسمان پایتخت، روز یکشنبه صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد خواهد بود و دمای هوا در این دو روز در گرم ترین زمان 11 درجه و در سردترین زمان 1 درجه بالای صفر پیش بینی می شود.

چاپ خبر