مسئول کنگره ۸هزار شهید گیلان:
کتاب از ماندگارترین راه ها برای حفظ یاد شهدا است
جوادی با اشاره به تالیف ۱۳ عنوان کتاب ساقیان حرم در مورد زندگی نامه شهدا گفت: کتاب از ماندگارترین راه‌ها برای حفظ یاد شهدا است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، «ابراهیم جوادی» امروز (پنجشبه، 25 بهمن) در مراسم رونمایی از کتاب ساقیان حرم، شهادت به‌وقت ۶ (مروری بر خاطرات محمدحسین عطری) گفت: بر اساس گفته‌های مقام معظم رهبری باید کارهای ماندگاری در خصوص شهدا انجام گیرد که انتشار کتاب یکی از ماندگارترین این اقدامات است.

 

مسئول ستاد کنگره هشت هزار شهید گیلان تاکید کرد: نشر هشت هزار قهرمان سپاه قدس گیلان تاکنون 13 کتاب ساقیان حرم را به همت گره تحقیقاتی شهدا تالیف کرده است.

 

وی با بیان اینکه هر کتاب روایتی از خاطرات شهداست افزود: این کتاب در 232 صفحه به زندگی‌نامه این شهید از بدو تولد تا زمان شهادت پرداخته است.

 

جوادی با بیان اینکه کتاب ساقیان حرم با حمایت فرماندهی سپاه قدس گیلان منتشر شد اظهارداشت: شهید عطری از شهدای تاثیرگذار بر نسل جوانی است که به دنبال سبک جدید زندگی هستند.

 

همچنین «محمد عبدالله پور» در این مراسم با قرائت بخش‌هایی از کتاب و تسلیت شهادت جمعی از پاسداران در حادثه تروریستی سیستان گفت: دشمن امروز به خوبی دانسته که جوانان ما از مرگ و شهادت بیمی ندارند و هرجا نیاز باشد با تمام وجود برای دفاع از ارزش‌ها در صحنه هستند.

 

در ادامه این مراسم از کتاب شهادت به وقت ۶، با حضور خانواده شهید عطری رونمایی شد.

 

گفتنی است، شهید محمدحسین عطری دومین شهید مدافع حرم گیلان است که در راه پاسداری از حریم اسلام و اهل‌بیت(علیهم السلام) در  14 خرداد سال 92 در جبهه‌های مقاومت سوریه به شهادت رسیدمحمد مهدی و زهرا از یادگاران این شهید هستند که هنگام شهادت پدر به‌ترتیب ۲ و۱۰ ساله بودند.

 

*بخش‌هایی از  وصیت‌نامه شهید:

«تفکر کردن بهتر از زیاد سخن گفتن است. زیرا تفکر، انسان را آگا‌ه‌تر و زیاد سخن گفتن، انسان را دچار آفت زبان می‌کند که اعم است از دروغ و غیبت و ...

حیا داشتن مرد و زن نمی‌شناسد؛ چه در رفتار و چه در گفتار.

ما نباید فکر کنیم چون مرد هستیم می‌توانیم از هر گفتاری و یا از هر پوششی استفاده کنیم.

از نظر بنده جوان باحیا کسی است که بالاتر مچ دستش را نامحرم نبیند.

سفارش من به همسر و دخترم حفظ حجاب برتر است.

از همسر بزرگوارم می‌خواهم که فرزندانم را همچون من مطیع رهبر عزیزمان پرورش دهد؛ زیرا آقا مایه افتخار و مباهات ما مسلمانان و همه‌ی مظلومان عالم است

چاپ خبر