یک شبکه عبری گزارش داد:
سفر محرمانه رئیس موساد به عربستان در سال ۲۰۱۴
رسانه های رژیم صهیونیستی فاش کردند که پس از پایان سال ۲۰۱۳ و امضای توافقنامه هسته ای ایران و کشورهای بزرگ، رئیس پیشین موساد سفر محرمانه را در اوایل سال ۲۰۱۴ به ریاض انجام داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خلیج آنلاین، شبکه 13 عبری رژیم صهیونیستی به نقل از دیپلمات های غربی که خواستند هویتشان فاش نشود، اعلام کرد: در پایان سال 2013 میلادی و پس از امضای توافق هسته ای بین ایران و قدرت های بزرگ، تنش زدایی گسترده ای در روابط بین رژیم صهیونیستی و عربستان انجام گرفت.

این شبکه گزارش داد: پس از گذشت هفته ها از امضای توافقنامه هسته ای یعنی در آغاز سال 2014 میلادی، «تامیر باردو» رئیس وقت اطلاعات خارجه رژیم صهیونیستی(موساد) سفر محرمانه ای به ریاض انجام داد.

 

این شبکه اعلام کرد: عربستانی ها که از نزدیکی بین امریکا و ایران نگران بودند، دیدند که رژیم صهیونیستی حامی قوی تری دربرابر ایران است. به همین دللی برای نخستین بار، عربستان با میزبانی یک مسئول برجسته رژیم صهیونیستی(رئیس موساد) موافقت کرد.

به گزارش این شبکه صهیونیستی،«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر صهیونیستی  در سپتامبر 2014نشستی را با «بندر بن سلطان» رئیس شورای امنیت ملی عربستان و نماینده ملک«عبدالله بن عبدالعزیز» در کشور ثالث که آن را مشخص نکردند، برگزار کردند.

 

قبل از این نشست و روزهای آخر جنگ رژیم صهونیستی به غزه در تابستان 2014، نشست محرمانه ای نتانیاهو با نماینده ویژه پادشاه که نامش ذکر نشده است،  برگزار کرد.

عربستان در این نشست طرح دیپلماتیک مشترکی درباره مذاکرات صلح اسرائیلی – فلسطینی و تدوین راهبردی همکاری مشترک برای مقابله با نفوذ ایران و بازسازی غزه را پیشنهاد داد.

 

نتانیاهو این طرح را پذیرفت و در نشست با بندر سلطان موافقت کرد که نتانیاهو و وزیر امور خارجه عربستان، این طرح را از سازمان ملل اعلام کنند.

نمایندگان نتانیاهو با معاونان بندر بن سلطان برای تدوین این طرح  دیدار کردند و پیش نویس اولیه رژیم صهیونیستی را ارایه کردند. عربستانی ها با آن موافقت کردند، اما این مذاکرات به دلایلی بین دو طرف شکست خورد.

 

این شبکه عبری اعلام کرد: ارتباطات بین دو طرف پس از یکسال به علت مرگ «عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه پیشین عربستان و تحویل آن به «سلمان بن عبدالعزیز» دوباره از سرگرفته شد.

در همین حال، یک شبکه اسرائیلی روز دوشنبه(22 بهمن) اعلام کرد: نتانیاهو سلسله مذاکرات محرمانه ای را با «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی پس از امضای توافقنامه هسته ای ایران امضا کرده است.

چاپ خبر