«ما تا آخر ایستاده‌ایم» به روایت هنرِ نگارگریِ رضا بدرالسماء منتشر شد
تابلو نگارگری «ما تا آخر ایستاده‌ایم» اثر رضا بدرالسماء از هنرمندان و اساتید نگارگری استان اصفهان به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از حوزه هنری، «رضا بدرالسماء» از هنرمندان و اساتید نگارگری استان اصفهان، به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران تابلویی زیبا را خلق و از آن رونمایی کرد. این تابلو که تصویر آن با عنوان «ما تا آخر ایستاده‌ایم» منتشر شده است، بر اساس کلمه طیبه «لا اله الا الله» که هدف تمام انبیا و صالحین روی زمین بوده به تصویر کشیده شده است.

 

در این اثر هنری، نشان جمهوری اسلامی ایران توسط 40 گل نرگس به نشانه چهل‌سالگی انقلاب اسلامی احاطه شده است.در این تابلو نگارگری، جمله «ما تا آخر ایستاده‌ایم» از بیانات حضرت امام خمینی(ره) روی گلدان گل نرگس به همراه پرچم ایران به تصویر کشیده شده که این شعار از طرف آحاد مردم ایران‌زمین است. گل‌های خطایی و نقوش ایرانی اطراف تابلو نیز به نشانه طراوت و تازگی است که بهار چهل‌سالگی انقلاب را در فجر پیروزی نوید می‌دهد.

 

بدر‌السماء، هنرمندِ خالق این اثر، در مراسم رونمایی تابلو «ما تا آخر ایستاده‌ایم» در نشست خبری ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان اصفهان گفته است: گل نرگس نماد امام زمان (عج) است؛ به همین دلیل برای خلق این تابلو که به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی انجام شد، از گل نرگس استفاده کردم.

 

به گفته وی، تکمیل این اثر هنری که از تکنیک آبرنگ برای آن استفاده شده، یک ماه زمان برده است.

 

رضا بدر‌السماء، نگارگر اصفهانی، در پنجم آذرماه سال 1328 در شهر هنردوست اصفهان به دنيا آمد. از همان سنين كودكي بذرهای استعداد در نهاد او به بار نشست و او را به وادی پر رمز و راز نقاشی سوق داد. بدرالسماء كه ديگر شيفته اين هنر زيبا شده بود به نگارگری ايرانی روی آورد. عشق و علاقه زياد او به دنيای نقاشی سبب شد پس از پايان تحصيلات متوسطه به صورت حرفه‌ای و مستمر در اين رشته به فعاليت بپردازد. اكنون قريب به پنجاه سال است كه اين هنرمند اصفهانی در عرصه نور و رنگ عاشقی مي‌كند و با چرخش سر انگشتان هنرمندش آثار بديع و چشم‌نوازی می‌آفريند. رضا بدرالسماء در سال 1387 موفق به اخذ درجه يك هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي شده است.

 

گفتنی است، این استاد هنرمند اصفهانی آثار بسیاری در حوزه انقلاب و دفاع مقدس داشته است که از جمله آن می‌توان به اثری با موضوع «شهید حججی» اشاره کرد که در حاشیه تشییع این شهید رونمایی شد.

 

چاپ خبر