جشن چهل سالگی
اثبات دوباره پایبندی ملت به آرمانهای نظام در ایستگاه چهلم انقلاب
راهپیمایی میلیونی ملت ایران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تهران و تمام شهرستان‌های کشور آغاز شد و مردم بار دیگر با حضور خود در صحنه پایبندیشان به آرمانها و ارزش های انقلاب را در مقابل چشم جهانیان به نمایش گذاشتند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، راهپیمایی میلیونی ملت ایران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تهران و تمام شهرستان‌های کشور آغاز شد و مردم بار دیگر با حضور خود در صحنه پایبندیشان به آرمانها و ارزش های انقلاب را در مقابل چشم جهانیان به نمایش گذاشتند.

 

مردم ایران اسلامی به شکرانه جشن چهل سالگی انقلاب حضوری تماشایی در راهپیمایی امروز دارند تا جایی که در همان ساعات ابتدایی آغاز راهپیمایی 22 بهمن در مسیرهای 12 گانه تعیین شده به سمت میدان آزادی با شعارهایی چون «استقلال آزادی جمهوری اسلامی»، «مرگ بر آمریکا» در حال حرکت هستند.

 

نمایش موشک های بالستیک سپاه در راهپیمایی 22 بهمن

 

همزمان با راهپیمایی 22 بهمن و چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، برخی موشک های بالستیک سپاه در مسیر راهپیمایان در تهران به نمایش گذاشته شد از جمله این موشک‌ها قدر، قیام و ذوالفقار است.

 

مردم ولایتمدار تهران اعم از زن و مرد، پیر و جوان با فریاد‌های الله اکبر، خامنه‌ای رهبر، مرگ بر ضد ولایت فقیه، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل و با حمل دست نوشته‌ها باردیگر خروش خود را به رخ دشمنان نظام ایران اسلامی کشاندند. اکنون مردم شهر تهران از مسیر‌های تعیین شده با شعار‌های خود و با در دست داشتن پلاکارد‌هایی حاوی تصاویر امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در یک نظم و شکوه خاصی در حال حرکت به سمت میدان آزادی هستند.

 

حضور گسترده دانش آموزان و دانشجویان، خانواده معظم شهدا، کارمندان و کارگران، هنرمندان و ورزشکاران، خبرنگاران داخلی و خارجی، و مقامات کشورهمچون سال‌های گذشته به شکوه این مراسم افزوده است.

https://cdn.isna.ir/d/2019/02/11/3/57828335.jpg

حضور رییس مجلس در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن

رئیس مجلس شورای اسلامی در راهپیمایی ٢٢ بهمن تهران حضور پیدا کرد. علی لاریجانی با حضور در خیابان آزادی تهران به جمع راهپیمایان ٢٢بهمن پیوست و در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور گسترده و پرشور مردم در راهپیمایی، گفت: این راهپیمایی بسیار عظیم نشان می دهد که هیچ چیز و هیچ اقدامی مانع حضور میلیونی مردم نمی شود، دشمنان باید بفهمند که ریشه های انقلاب قوی است و در این مصاف ملت ایران یک صدا هستند. تردید نکنید که حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و حمایت ملت از انقلاب، دشمنان را مأیوس می کند و آن ها پس از این شکست به دنبال سناریوهای دیگر می روند.

 

لاریجانی تصریح کرد: حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن دستاورد بسیار بزرگی برای کشور هم برای ادامه راه و هم حل مسائل محسوب می شود، همچنین دشمنان از این حضور پرشور درس گرفته و از رفتارهای خود دست بردارند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در رابطه با اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی ۴۰ سالگی خود را نخواهد دید، گفت: آن ها از این حرف های بی ربط زیاد می زنند و خیلی نباید آن را جدی گرفت.

https://cdn.isna.ir/d/2019/02/11/3/57828327.jpg

مرضیه هاشمی، خبرنگار و مجری شبکه پرس تی‌وی که اخیرا بدون هیچ دلیلی از سوی پلیس فدرال آلمان بازداشت و پس از آزادی به ایران بازگشت در جمع راهپیمایان 22 بهمن و جشن پیروزی انقلاب اسلامی در تهران حضور یافت.

 

بنابراین گزارش جمعی از نیروهای بسیج با حضور در خیابان انقلاب و در حاشیه راهپیمایی 22بهمن، از ساختمان بزرگ بانک تجارت حرکات نمایشی راپل را اجرا کردند. همزمان با اجرای این حرکات نمایشی مردم با تشویق آنها یکصدا شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را سر دادند.

 

واکنش دریادار سیاری به اظهارات برخی مقامات غربی درباره فعالیت‌های موشکی ایران

image.png

امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری»، معاون هماهنگ کننده ارتش در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران با تبریک ۲۲ بهمن به ملت ایران اظهار کرد: پیام راهپیمایی ۲۲ بهمن به دشمنان این است که بدانند انقلاب اسلامی ایران پشتوانه مردمی دارد و آسیب پذیر نیست و در عرصه جهانی پیشرفت می‌کنند و خود را نشان می‌دهند.

 

وی همچنین در واکنش به اظهارات برخی مقامات غربی درباره فعالیت‌های موشکی ایران تصریح کرد: ما کار خودمان را انجام می‌دهیم و برای دفاع از کشور خود از کسی اجازه نخواهیم گرفت.

 

حضور احمد جنتی در راهپیمایی ۲۲ بهمن

 

https://cdn.isna.ir/d/2019/02/11/3/57828397.jpg

 

دبیر شورای نگهبان و رییس مجلس خبرگان رهبری در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کرد. وی در جمع خبرنگاران گفت: سلام بر امام، سلام بر امت امام‌و سلام بر این ملت. هدف انقلاب اسلامی این بود که حاکمیت شاه و قدرت‌های زورمند و زرمند را بشکند و حکومت الله و مردم بر مردم را برقرار کند. هدف انقلاب همان هدف ابراهیم بت شکن، موسی فرعون شکن و محمد طاغوت‌شکن و خمینی بت‌شکن بود.

 

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه این مملکت در دنیا آبرو پیدا کرده است،‌گفت: مملکت ما به برکت انقلاب اسلامی عزت و قدرت در دنیا پیدا کرد و قدرت شکن شد. در حال حاضر قدرت‌ها از قدرت اسلام می‌ترسند و وحشت دارند. آمریکا از شوروی و روسیه نمی‌ترسد بلکه از اسلام و انقلاب می‌ترسد. ما هم به آمریکا می‌گوییم تو کوچک‌تر از اینی که بتوانی قدرت اسلام و مردم را بشکنی. تو خواهی رفت و ما خواهیم ماند. شاه رفت و ما ماندیم. صدام رفت و ما ماندیم. شما هم می‌روید و ما می‌مانیم. امیدواریم که به زودی جشن پیروزی انقلاب را در فلسطین برپا کنیم.

 

دبیر شورای نگهبان همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اسرائیل و هم دستانشان می‌گفتند که ملت ایران جشن 40 سالگی را نمی‌بینند ، تصریح کرد: بله اما خطاب به اسرائیل و هم پیمانانش می‌گویم که این آرزوها را به گور می‌برید و کور باشید. بیایید ببینید مردم جشن 40 سالگی انقلاب را با شکوه برگزار می‌کنند. چشم‌تان را باز کنید. کور باشید. مردم ما ایستاده‌اند،‌ مردم همه مشکلات را تحمل می‌کنند، گرسنگی و تشنگی،‌ مواردی از این قبیل را تحمل می‌کنند اما شکست انقلاب و اسلام را تحمل نمی‌کنند. این را امام هم فرمودند.

 

رييس جمهوری به جمع عظيم راهپيمايان پيوست

 

رييس جمهور به جمع عظيم راهپيمايان پيوست

حجت الاسلام حسن روحانی، رییس جمهوری دقایقی پیش در خیابان آزادی تهران به خیل عظیم راهپیمایان یوم الله 22 بهمن پیوست.  حضور رییس جمهور در این راهپیمایی با استقبال مردم مواجه و توسط عکاسان و تصویربرداران مورد پوشش قرار گرفت. 

رییس جمهور دقایقی دیگر با حضور در جایگاه میدان آزادی برای راهپیمایان تهرانی سخنرانی خواهد کرد.

حضور رئیس قوه قضائیه در راهپیمایی ۲۲ بهمن

 

باران هم خودش را به مردم رساند/ جمع همه جمع است/ از لوتی‌ها تا ایرانی‌های باستان + تصاویر

 

رئیس قوه قضائیه دقایقی پیش به جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن پیوست و در جمع خبرنگاران گفت: راهپیمایی شکوهمند مردم، پیام‌های مختلفی دارد و مهمترین پیام حضور عظیم مردم به دشمنان جمهوری اسلامی خصوصاً امریکا و اذنابش است که بدانند این مردم تسلیم ناپذیرند و با فشارها و تحریم‌های ظالمانه که می‌خواستند مردم را به عقب نشینی وادارند بدانند که این مردم عقب نمی نشنیند و از ارزشهای انقلاب و حرمت عظیمی که امام راحل شروع کرده اند را ادامه می‌دهند.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی هر روز بالنده تر و قدرتمندتر و در منطقه اثرگذارتر است و امروز قدرت برتر منطقه است و مقاومت در منطقه به ایران اتکا دارد.

رئیس قوه قضائیه افزود: این مردم مسیر را ادامه می‌دهند و به فصل الهی قله‌های پیروزی را هر روز طی خواهند کرد و دشمنان خوار خواهند شد.

 

راهپیمایی 22 بهمن 97|حضور فرزند امام خامنه‌ای در راهپیمایی 22 بهمن

حضور فرزند رهبر انقلاب در راهپیمایی ۲۲ بهمن

فرزندان امام خامنه‌ای همراه با مردم در تهران در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند.

 

بنابراین گزارش، مردم تهران که از ساعات ابتدایی شروع راهپیمایی 22 بهمن برای حضور در جشن بزرگ 40 سالگی انقلاب در خیابان‌های منتهی به میدان آزاد حضور یافته‌اند، هم‌اکنون زیر بارش شدید باران در حال طی مسیر هستند.

حضور محسنی اژه‌ای در راهپیمایی ۲۲ بهمن

معاون اول قوه قضاییه در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کرد. حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در جمع خبرنگاران گفت: حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بعد از چهل سال معجزه انقلاب است. این حضور پیامی برای دشمن دارد و آن این است که این مردم از شرف، عزت و انقلاب و نظامشان دفاع می‌کنند.

 

حضور صالحی در راهپیمایی 22 بهمن در تهران

 

https://cdn.isna.ir/d/2019/02/11/3/57828432.jpg

رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان هم‌زمان با حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، به خیل عظیم راهپیمایان پیوست. علی‌اکبر صالحی به همراه بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در راهپیمایی امروز و جشن پیروزی انقلاب حضور یافت و در جمع خبرنگاران گفت: امام (ره) فرمودند کسی که مقصدش الهی باشه پایانش پیروزی است، انقلاب اسلامی با نیت الهی و ندای الله اکبر شروع شد برای همین مطمئن هستیم و به پیروزی و نصرت این انقلاب باور داریم. خداوند می‌گوید اندوهگین نباشید پیروزید اگر چنگ به ریسمان الهی بزنید.


وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه پیام شما به مردم سوریه و عراق چیست؟ گفت: پیام ما این است که نیت‌شان را الهی کنند در مقابل ظلم بایستند با مظلوم همراه باشند دست خدا به همراه آن‌ها خواهد بود.

 

بنابراین گزارش، در میان جمعیت راهپیمایان امروز کودکان و نوجوانان بیشماری حضور دارند که با در دست داشتن پرچم‌های کشورمان و همچنین تصاویری از امام راحل و مقام معظم رهبری تصاویر زیبایی را رقم زده اند. پرواز بادکنک ها و بارش کاغذهای رنگی به همراه پرچم هایی که در نقاط مختلف میدان آزادی به احتزاز درآمده اند، رنگ و بوی خاصی را به راهپیمایی بخشیده است.

 

سردار اشتری به جمع راهپیمایان تهرانی پیوست

 

سردار اشتری فرمانده ناجا

سردار اشتری فرمانده نیروی انظامی دقایقی قبل با حضور در میدان انقلاب تهران به جمع راهپیمایان تهرانی پیوست و با بیان اینکه حضور مردم با شکوه است، اظهار کرد: حضور پرشور مردم در راهپیمایی امروز دشمن کورکن است.

 

در پایان راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال قطعنامه پایانی این راهپیمایی سراسری در هشت بند قرائت شد./

 

 

 

چاپ خبر