وزیر اطلاعات:
مردم خراسان جنوبی در برابر طوفان فتنه ها همیشه مقاوم هستند
حجت الاسلام علوی گفت: خراسان جنوبی دارای مردمانی سخت کوش، صبور، مقاوم و انقلابی است که در فضل، فضلیت، علم، دانش و معرفت و بصیرت مانند درختان کویر در مقابل طوفان فتنه ها مقاوم و بهره دهی پربرکتی دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام «سید محمود علوی» صبح امروز (دوشنبه ۲۲ بهمن) در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ضمن تبریک دهه فجر و فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: خراسان جنوبی دارای مردمانی سخت کوش، صبور، مقاوم و انقلابی است که در فضلیت، علم، دانش، معرفت و بصیرت مانند درختان کویر در مقابل طوفان فتنه ها مقاوم و بهره دهی پربرکتی دارند.

 

وزیر اطلاعات حضور آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی را موجب همدلی و برکت برای استان توصیف کرد و گفت: بزرگان خراسان جنوبی از جمله نماینده ولی فقیه که من از زمان حضور ایشان در ارتش و همچنین در مجلس شورای اسلامی، با ایشان آشنایی دارم، دارای زهد، فضلیت و معرفت هستند و راهنمای راه هدایت مردم بوده و هستند.

 

وی به حضور خود به عنوان سخنران راهپیمایی 22 بهمن در خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: از استان های مختلف از من به عنوان سخنران دعوت کرده بودند اما به دلیل اینکه دِین خود را نسبت به مردم این استان ادا کرده و همچنین به دلیل حضور آیت الله عبادی و استاندار خدمتگزار این استان، به بیرجند آمدم.

 

وی تاکید کرد: مردم ایران اسلامی تاکنون پای انقلاب آنچه در توان داشته اند، گذاشته اند و ما وظیفه داریم دِین خود را نسبت به این مردم فهیم و انقلابی ادا کنیم.

 

«محمدصادق معتمدیان» استاندار خراسان جنوبی هم در این دیدار خراسان جنوبی را یکی از امن ترین استان های کشور ذکر کرد و گفت: این استان با وجود 331 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان و همچنین دارا بودن بیشترین مرز مشترک با این کشور، یکی از امن ترین استان هاست و دارای کمترین آسیب ها و چالش است.

 

وی افزود: 10 درصد جمعیت خراسان جنوبی را اهل سنت و 90 درصد را شیعه تشکیل می دهد.

 

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: به دلیل تقویت نیروهای نظامی و ارتش در منطقه و اشراف اطلاعاتی و انسجام بین تمامی نیروهای استان به ویژه روستاییان و عشایر غیور و مرزنشینانی که علی رغم خشکسالی همچنان در مرزها، حضور دارند، امنیت مثال زدنی در استان حاکم است.

 

وی گفت: خراسان جنوبی دارای مردمی متدین و انقلابی است و ما کمترین چالش های امنیتی را در این استان داریم که این مهم حاکی از همدلی و همراهی مردم با انقلاب است.

 

در این دیدار آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به دلیل تاکید بر حضور به موقع خود و دیگر مسئولان در آغازین ساعت شروع راهپیمایی در کنار مردم، از ایراد سخنرانی خودداری کرد.

چاپ خبر