حجت الاسلام ماندگاری:
قبولی های انقلاب بیش از مردودی ها است/ دست از اسلام بر نمی داریم
رییس مؤسسه روایت سیره شهدا با اشاره به اینکه در انقلاب اسلامی تعداد قبول شدگان از مردودی ها بیشتر است؛ بیان داشت: به فرموده امام گرسنگی و گرفتاری ها را حاضریم تحمل کنیم اما دست از اسلام بر نمی دارم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رفسنجان، حجت ‌الاسلام «محمد مهدی ماندگاری» عصر امروز ( 20 بهمن) در ویژه برنامه شهادت حضرت فاطمه (سلام الله علیها) در مسجد امام حسین(علیه السلام) رفسنجان ضمن تسلیت این مناسبت با بیان اینکه در انقلابِ حضرت زهرا(س)، عده ای قبول و عده ای مردود شدند که تعداد مردودی ‌ها خیلی زیاد بود، تصریح کرد: در انقلاب اسلامی هم همینطور است هم مردودی داریم هم قبولی.

 

 

وی با اشاره به اینکه در انقلاب اسلامی تعداد قبول شدگان از مردودی ها بیشتر است بیان کرد: در انقلاب تعدادی شهید شدند و در جوار انبیاء و اولیا رفتند لذا شهدا، جانبازان، ایثارگران و همسران و خانواده های شهدا قبول شدند در انقلاب تعدادی قبول شدند و مدال شهادت و جانبازی را به دست آوردند اگر این انقلاب و ولایت و این امام نبود معلوم نبود ما کجا بودیم و  بعد از چهل سال باید شکرگذار باشیم.

 

 

ماندگاری تصریح کرد: بشارت بدهیم که با انقلاب، اکثر مردم قبول شدند و علاوه بر آن عده ای از جهان اسلام هم قبول شدند . شخص «زکزاکی» در کشوری 15 میلیون نفر را شیعه کرد، در لبنان، آسیا، آفریقا و بسیاری از کشورهای اسلامی و آزادی خواه  شیعه تربیت کردند و ما در حال حاضر در کشور 12 میلیون بسیجی داریم و هیچ زمانی اسلام 3 میلیون مدافع و جانفشان نداشت.

 

 

ماندگاری بیان کرد: انقلاب نوعی انتخاب است، خدا به ما عقل داد و ما با تمسک به ائمه اطهار (علیهم السلام) و قرآن کریم انقلاب کردیم و  چنانچه هر چه در 40 سال اخیر مشکل به وجود آمده است مال این است که تکلیفمان را درست انجام ندادیم، خداوند معیارهای «باید» و  «نباید » را که در زندگی ما قرار داده باید درست انجام دهیم.

 

 

وی تصریح کرد: انقلاب امام همان انقلاب زهرای مرضیه (سلام الله علیها) است، ایمان آوردن است، نظامی در انقلاب داریم به نام نظام ارزشی؛ لذا در مجلس حضرت زهرا(س) حضور یافتید یعنی برای شما حضرت فاطمه (س) ارزشمند است و خداوند می گوید به باید ها و نباید های من دقت کنید، فرموده است نماز و واجبات را باید انجام دهید پس فرق نماز خوان و بی نماز خیلی است.

 

 

وی خاطرنشان کرد: آنچه خداوند گفته «باید » می ارزد و آنچه خداوند گفته  «نباید » پس نمی ارزد و انجام ندهید و خدا به مسئولین فرمود: هرچه بیشتر کار کنید و کمتر از بیت المال بردارید حسابتان پیش من محفوظ است اما برخی مسئولان عمل نمی کنند.

 

 

ماندگاری با اشاره به اینکه پزشک بهترین کارش توصیه و پیشگیری است که مریض نشویم اما ما برای درمان پیش دکتر می رویم ادامه داد: لذا باید در بسیاری از امور قبل از انجام؛ تفکر و پرسش کنید، قبل از اینکه خواستید مهریه را بر روی کاغذ بنویسید باید تصمیم درست بگیرید و برای اینکه راهکار ایمان را رعایت کنیم باید پرسش قبل از عمل داشته باشیم و در قرآن آمده است از خدا و رسول، ائمه اطهار و علما و روحانیت بپرسید.

 

 

رییس موسسه روایت سیره شهداگفت:  اگر ایمان دارید بپرسید که چه کاری خوب و چه کاری بد است،  مغازه داران اگر از دین و خدا می پرسیدند اینقدر خانم فروشنده نبود، اگر در معاملات می پرسیدند این همه مشکلات وجود نداشت، پرسش قبل از عمل راهگشاست، لباس پوشیدن را باید بپرسیم که لباس خوب کدام است، لذا لباس فخر نباشد، وقتی نپرسیدیم و در فضای مجازی رفتیم و از مردم ایده گرفتیم این می شود که پوشش در جامعه بسیار بد است.

 

 

وی خاطرنشان کرد: چون ما برای انتخاب مسئولین شیوه درستی به کار نگرفتیم و با تمهیدات و کارامد انتخاب نکردیم، دودش به چشم خودمان رفت، اگر پرسش در زندگی مان زیاد شد و از کارشناس دین پرسیدید در زندگی ها آرامش ایجاد می شود.

 

 

وی به موضوع افزایش طلاق در جامعه اشاره و بیان کرد: علت افزایش  طلاق این است که در انتخاب همسر برای فرزندانمان تحقیق و پرسش نمی کنیم، دستور اول خدا و انقلاب «آمنوا» است؛ اگر خدا و وعده های خدا را باور کنیم نظام ارزشیابی مان الهی می شود، حجاب خوب یا بد است؟ در مملکت ما برخی باور ندارند که گناه، ارادت به اهل بیت(ع) را خنثی می کند لذا زندگی ها مادیانه شده است.

 

 

این استاد حوزه گفت: نماز، روزه، خمس و زکات، حجاب، گره گشایی از دیگران از دستورات خدا است که میارزد، در جامعه ما 80 درصد خمس را نمی پردازند و این دستور را قبول ندارند اگر همه مؤمنین خمس و زکات را بپردازند و انفاق و خیرات کنند فقر از مملکت بیرون می رود.

 

 

وی ادامه داد: اگر این 40 سال مردم به حرف امام و رهبری گوش می دادند مشکلی به وجود نمی آمد چند سال است رهبر می گویند به اروپا و آمریکا اعتماد نکنید اما برخی مسئولین گوش نمی دهند الان می گویند تولید داخلی، الگوی مصرف، ساده زیستی، ازدواج آسان، تکثیر اولاد اما درک نمی کنیم.

 

ماندگاری با اشاره به اینکه در انقلاب اسلامی اگر استقامت نکنید مشکل دار می شویم و مردم در اولین رأی به جمهوری اسلامی 98 درصد رای دادند و در آخرین رأی گیری 70 درصد رأی دادند و 30 درصد کم شده است؛ اگر چه شرایط سخت شده اما به فرموده امام گرسنگی و گرفتاری ها را حاضریم تحمل کنیم اما دست از اسلام بر نمی دارم.

 

 

چاپ خبر