نمایشگاه آثار شهدا در جیرفت:
برگزاری نمایشگاه آثار شهدا می تواند توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی را خنثی کند
مسئول غرفه ستاد یادواره شهدای اسفندقه، گفت: با توجه به هجمه ها و تبلیغات گسترده دشمنان انقلاب اسلامی در فضای مجازی، برگزاری نمایشگاه آثار شهدا موجب آگاهی و آشنایی نسل نوجوان و جوان با شهدا و آرمان های آنها می شود و می تواند توطئه های آنها را خنثی کند

وهاب محمد حسنی مسئول غرفه ستاد یادواره شهدای شهرستان اسفندقه، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان، گفت: منطقه اسفندقه 40 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و ستاد یادواره شهدای اسفندقه، هر ساله در این منطقه یادواره شهدا برگزار می کند.

مسئول غرفه ستاد یادواره شهدای شهرستان اسفندقه با بیان این مطلب که این نمایشگاه در راستای دستاوردهای چهل سالگی انقلاب اسلامی است، ابراز داشت: به همین منظور ستاد یادواره شهدای اسفندقه اقدام به راه اندازی غرفه ای از تصاویر دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی منطقه اسفندقه، در این نمایشگاه کرده است.

وی، در ادامه به برخی از فعالیت های این غرفه اشاره کرد و گفت: پخش ویدئو زنده در مورد شهدا، نمایش آثار شهدا، صنایع دستی و محصولات غذایی طبیعی منطقه اسفندقه، اجرای طرح دلنوشته از جمله فعالیت های این غرفه است.

محمدحسنی، در خصوص انگیزه برگزاری یادواره شهدا، ابراز داشت: آسایش و آرامش امروز ما مرهون زحمات و خدمات شهداست و برگزاری یادواره و نمایشگاه آثار شهدا کوچکترین فعالیتی است که می توان به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا انجام داد.

مسئول غرفه ستاد یادواره شهدای اسفندقه، با اشاره به آسیب های فضای مجازی، بیان داشت: با توجه به هجمه ها و تبلیغات گسترده دشمنان بر علیه نظام و انقلاب اسلامی در فضای مجازی، برگزاری نمایشگاه هایی از آثار  شهدا موجب آگاهی و اشنایی نسل نوجوان و جوان ما با شهدا و آرمان های آنها می شود و قطع به یقیق این امر توطئه های دشمنان را خنثی می کند. 

وی، با بیان این مطلب که برگزاری این نمایشگاه برای نسل نوجوان و جوان و حتی کودکان جذابیت به وجود آورده است، به نقل خاطره ای پرداخت و گفت: امروز برادر زاده ام که کودک است را با خود به نمایشگاه دستاوردهای چهل سالگی انقلاب اسلامی و آثار شهدا آوردم، برادر زاده ام به سمت ماکت عملیات والفجر 8 رفت و از من سوال کرد عمو اینجا کجاست؟ در جواب او گفتم: این طرف کشور ما و آن طرف کشور عراق است و ما در این عملیات عراق را شکست دادیم و پیروز شدیم.

محمدحسنی، ادامه داد: بعد از اتمام این جمله، برادر زاده ام گفت: عمو می خواهم از نزدیکتر نگاه کنم لطفا من را داخل( محوطه ای که ماکت عملیات 8 ساخته شده)، بگذار، وقتی رفت داخل محوطه، خواستم از او عکس بگیرم، گفت عمو من ایران را دوست دارم صبر کن بروم در خاک کشورم بایستم بعد عکس بگیر، حرکت این کودک برای من جذاب و نمایانگر تأثیر برگزاری این نمایشگاه بر تمام نسل هاست.

شایان ذکر است؛ یکی از غرفه های نمایشگاه دستاوردهای چهل سالگی انقلاب اسلامی شهرستان جیرفت، غرفه ستاد یادواره شهدای بخش اسفندقه شهرستان جیرفت است.

چاپ خبر