مدیر جهاد کشاورزی نهبندان:
چاه های کشاورزی نهبندان به ۲۶۲ حلقه افزایش یافت
مالکی گفت: چاه های عمیق و نیمه عمیق شهرستان از ۵۰ حلقه به ۲۶۲ حلقه پس از انقلاب افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از نهبندان، «محمد مالکی» صبح امروز (15 بهمن) در جشن بزرگ انقلاب در روستای طبسین سفلی نهبندان، در خصوص دستاوردهای انقلاب در حوزه جهاد کشاورزی این شهرستان، اظهار کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون 250 مجوز صنعتی دام و طیور صادر شده است.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهبندان از تولید سه هزار و 400 تن گوشت سفید در سال و تولید  دو هزار تن گوشت قرمز و توزیع یک هزار و 200 تن نهاده های دامی بین دامداران خبر داد و گفت: در این شهرستان تاکنون پنج مجتمع دامپروری و کشاورزی احداث شده است.

 

مالکی افزود: پرداخت 750 مورد تسهیلات بانکی بین دامداران، مرغداران و سایر متقاضیان، بهسازی و نوسازی 10 هزار متر مربع اماکن و جایگاه دام، افزایش 500 هزار واحد دامی و رهاسازی 500 هزار قطعه بچه ماهی گرمابی در استخرهای پرورش ماهی از دیگر دستاوردهای جهاد کشاورزی نهبندان است.

 

وی از واگذاری 53 هزار و 18 هکتار اراضی به طرح های کشاورزی و غیرکشاورزی خبر داد و افزود: سطح زیر کشت محصولات زراعی شش هزار و 500 هکتار است که 76 درصد از ابتدای انقلاب افزایش داشته است و سطح زیر کشت محصولات باغی سه هزار و 650 هکتار است که از افزایش 73 درصدی برخوردار است.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهبندان از افزایش چاه های عمیق و نیمه عمیق در شهرستان نهبندان خبر داد و یادآور شد: چاه های عمیق و نیمه عمیق شهرستان از 50 حلقه به 262 حلقه پس از انقلاب افزایش یافته است.

 

مالکی همچنین افزایش ماشین آلات کشاورزی از پنج به 445 دستگاه، افزایش ارقام محصولات زراعی به 30 رقم، افزایش ارقام محصولات باغی به 20 رقم و افزایش سطح مکانیزه سازی به سه هزار هکتار از را دیگر دستاوردهای جهاد پس از انقلاب برشمرد و گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون 455 کیلومتر شبکه انتقال و توزیع آب احداث شده است.

 

وی گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون در سه هزار هکتار از اراضی کشاورزی شبکه های آبیاری تحت فشار و کم فشار اجرا شده و 246 هزار و 105 هکتار از اراضی کشاورزی نهبندان یکپارچه سازی، تجهیز و نوسازی شده است.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهبندان از احیا و مرمت قنوات به طول 103 کیلومتر خبر داد و گفت: همچنین 25 کیلومتر جاده بین مزراع ابجاد شده و 19 هزار و 760 متر مکعب هم استخر ذخیره آب پس از انقلاب احداث شده است.

 

مالکی احداث و راه اندازی مرکز ترویج و خدمات جهاد کشاورزی، راه اندازی مرکز آموزش متوسطه علمی و کاربردی در رشته های کشاورزی و راه اندازی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی و راه اندازی سه شرکت خدمات فنی و مشاوره ای کشاورزی را از دیگر دستاوردهای جهاد کشاورزی در طول چهل سالگی انقلاب عنوان کرد و یادآور شد: تشکیل تشکیلات بخش کشاورزی و ایجاد مجتمع امور صنفی از دیگر دستاوردهاست.

 

وی از افتتاح 40 پروژه به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب خبر داد و افزود: تعداد 12 پروژه از این تعداد پروژه مربوط به امور فنی و زیربنایی، 20 پروژه مربوط به تولیدات دامی و دو پروژه مربوط به تولیدات گیاهی است که در مجموع چهار میلیون و 974 هزار تومان در این پروژه ها هزینه شده است.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهبندان خاطرنشان کرد: از محل بهره برداری این 40 پروژه ها، برای 50 نفر اشتغال ایجاد شده که می توان گفت ۲ هزار و 358 خانوار از محل این پروژه ها بهره مند می شوند.

 

 

 

چاپ خبر