معاون فرهنگی بنیاد شهید:
ایران میزبان مادران شهید بوسنی می شود
حجت الاسلام کاویانی راد گفت: در دهه فجر میزبان ۲۰ نفراز مادران شهدا از کشور بوسنی هستیم این سفر با هماهنگی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران و بنیاد شهید انجام می شود و هماهنگی های لازم برای ورود آنها انجام شده است.

حجت الاسلام «محمدحسین کاویانی راد» در گفتگو با خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان در مورد شهدای زن گفت:  آمار شهدای زن را به خاطر ندارم اما در حدود 4 هزار جانباز زن داریم که بیشتر مربوط به مناطق مرزی و جنگ هستند.

 

معاون فرهنگی بنیاد شهید اظهار کرد: در بین شهدای زن این مشکل را داریم که زیاد به آنها نمی توانیم  بپردازیم مگر اینکه دارای یک چهره اجتماعی باشد که بتوانیم این جانباز را معرفی کنیم .در موضوع شهدا و جانبازان زن در مناطق مرزی به شدت مخالفت و مقاومت از سوی برخی خانواده ها وجود دارد که یک نهاد یا سازمانی در مورد یک بانو و پیرامون زندگی وی خبررسانی کند یا زندگی وی را مورد بررسی قرار دهد.

 

کاویانی راد با اشاره به اینکه درباره خاطرات شفاهی مادران شهید کار کردیم، گفت: این موضوعات در آرشیو بنیاد شهید جمع آوری می شود و بعد برای عرضه این مباحث را در اختیار کارگردانان می گذاریم .

 

وی با بیان اینکه تعدادی از مادر شهدا از دنیا رفته اند و ما فرصت بهره از خاطرات آنها را نداشتیم، گفت: ما می توانیم این آرشیو را در اختیار نویسندگان و هنرمندان قرار دهیم تا در سطح  گسترده در جامعه منعکس شود.

 

معاون فرهنگی بنیاد شهید  تصریح کرد: در دهه فجر میزبان 20 نفراز مادران شهدا از کشور بوسنی هستیم این سفر با هماهنگی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران و بنیاد شهید انجام می شود و هماهنگی های لازم برای ورود آنها انجام شده است.

 

حجت الاسلام کاویانی راد خاطر نشان کرد: در استانه میهمانی لاله ها و 22 بهمن میزبان آنها خواهیم بود و اگر این برنامه به نتیجه نرسد در 22 اسفند پذیرای آنها خواهیم بود همچنین در برنامه های بعدی دیدار مادران شهدا، تعدای از مادران شهدای جمهوری اسلامی مهمان کشور بوسنی خواهند بود در این میان یک برنامه هم اندیشی میان مادران شهدای ایران اسلامی و مادران شهدای بوسنی برگزار می شود/.

 

 

 

 

چاپ خبر