امام جماعت مسجد بقیه الله(عج):
تلاش گسترده کانون‌های مساجد برای تحقق مطالبات رهبر انقلاب
حجت‌الاسلام پرهیزگار گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تلاش گسترده‌ای برای تحقق مطالبات رهبر انقلاب در حوزه‌های مختلف به ویژه فرهنگی داشته‌اند.

حجت‌الاسلام «عبدالرضا پرهیزگار» در گفت‌وگو با خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان، با بیان اینکه اولین اقدام پیامبر اسلامی برای استقرار حکومت اسلامی در سرزمین حجاز، ساخت مسجد بود، گفت: همه ما این حقیقت را می دانیم و بارها بر نقش مهم مساجد در مدیریت مساجد تاکید می کنیم اما چقدر برای تقویت نقش مساجد در جامعه، تلاش کرده ایم؟

 

وی با بیان اینکه چهل سالگی انقلاب، نشان از بلوغ این انقلاب بزرگ و به تعبیر مقام معظم رهبری، درخت تناور دارد، اظهار کرد: مسئولان کشور به ویژه در حوزه های فرهنگی، تبلیغی و اجتماعی باید در برنامه ریزی ها و دیدگاه های خود نسبت به جایگاه مساجد در کشور در دوران بلوغ انقلاب اسلامی، تجدیدنظر کنند. دشمن به دنبال تضعیف نقش مساجد و نهاد روحانیت در کشور است این درحالی است که برخی مسئولان نسبت به این واقعیت، غفلت کرده اند.

 

امام جماعت مسجد بقیه الله(عج) خیابان شوش تهران، اضافه کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تلاش گسترده ای برای تحقق مطالبات رهبر انقلاب در حوزه های مختلف به ویژه فرهنگی داشته اند، بنابراین دستگاه های مختلف کشور باید با حمایت از این نهاد مردمی، تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی را افزایش دهند.

 

Image result for ‫حجت‌الاسلام عبدالرضا پرهیزگار‬‎

 

وی گفت: میزان پایبندی ملت ایران به ارزش های انقلاب اسلامی بسیار بالا است و مردم بارها وابستگی خود به نظام جمهوری اسلامی را نشان داده اند و انشالله امسال حضور باشکوهی در راهپیمایی 22 بهمن و شرکت خوبی در برنامه های چهل سالگی انقلاب اسلامی خواهند داشت.

 

این استاد حوزه افزود: اینک نوبت مسئولان است که قدردان مردم ولایت مدار و صبور کشورمان باشند و با عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای رفع مشکلات معیشتی مردم تلاش کنند و بدانند مساجد یکی از مهم ترین ظرفیت ها و اتفاقا کم هزینه ترین مراکز برای کمک به دستگاه ها و سازمان های مختلف برای رفع این مشکلات و همچنین مقابله با آسیب های اجتماعی هستند.

 

وی در ادامه به گسترش فعالیت های قرآنی در کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: مساجد در این زمینه مهم ترین نقش را داشته اند و الحمدالله با گسترش حضور بسیج و کانون های فرهنگی هنری در مساجد، میزان مشارکت مردم در برنامه های قرآنی گسترش یافته است.

 

 

 

چاپ خبر