فعالیت ۳ هزار نویسنده در ایلام/ ارائه خدمات به دوستداران کتاب در ۴۴ باب کتابخانه عمومی
رحیم مخدومی، نویسنده برتر حوزه دفاع مقدس با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی استان در مراسمی با عنوان «چهل قلم» تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، آیین تجلیل از نویسنده متعهد و برجسته آثار دوران دفاع مقدس حاج رحیم مخدومی همراه با تقدیر از نویسندگان فعال استان ایلام در حوزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی با عنوان «چهل قلم» امروز دوشنبه هشتم بهمن‌ماه در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ایلام برگزار شد.

 

آیین «چهل قلم» به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سطح سی‌ویک استان کشور با تجلیل از ۴۰ نویسنده برتر در حوزه‌های مختلف به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود که در استان ایلام از رحیم مخدومی تجلیل می‌شود.

 

مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام در این مراسم، اظهار کرد: این مراسم درواقع آیین نکوداشت مقام شامخ نویسندگان کشوری و استانی است که به‌عنوان یک ابتکار در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از چهل نویسنده برتر کشوری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن‌ماه سال جاری تجلیل می‌شود.

 

وی، بابیان اینکه این آیین در استان ایلام با تجلیل از رحیم مخدومی و سه نویسنده استانی برگزار می‌شود، افزود: تاریخ انقلاب اسلامی ایران سراسر افتخار است که نویسندگان متعهد نقش مهمی در راستای حفظ و نهادینه کردن ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس داشته‌اند.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام، ابراز کرد: مخدومی از نویسندگان متعهد است که از همان دوران دبستان به دنبال نگارش و نویسندگی بوده است، از سن ۱۷ سالگی در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافته و از سال ۶۸ با عشق و علاقه به ادبیات و ارتباطی که با رزمندگان دفاع مقدس داشته است به این حوزه واردشده و بیشتر آثار ایشان با موضوع دفاع مقدس و کودکان منتشرشده است.

جلیلیان، بابیان اینکه یکی از آثار ایشان تحت عنوان «گلین عروس سرخ‌پوش» بوده که در این مراسم از آن رونمایی می‌شود، گفت: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است و کتاب و قلم در سرنگونی رژیم پهلوی نقش‌آفرینی داشته و کار فرهنگی در انقلاب بسیار اثرگذار بوده و پایه و اساس انقلاب بافرهنگ و کتاب شکل‌گرفته است.

 

وی، با تأکید بر اینکه در دوران چهل‌ساله انقلاب اسلامی، کارهای بزرگی در حوزه‌های مختلف شکل‌گرفته است و باید خدمات ارزشمند نظام اسلامی بازگو و معرفی شود، تصریح کرد: در استان ایلام در زمینه زیرساخت‌های فرهنگی و کتابخانه‌ای کارهای بسیار بزرگی انجام‌شده است.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام، گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در عرصه زیرساخت کتابخانه‌ای، هم‌اکنون ۴۴ باب کتابخانه فعال و در حال راه‌اندازی در استان وجود دارد، سه کتابخانه در شرف بهره‌برداری است و این امر به برکت خدمات نظام اسلامی است.

 

جلیلیان، بابیان اینکه باید خدماتی که نظام اسلامی داشته بازگو کنیم، خاطرنشان کرد: در استان ایلام بیش از 3 هزار نویسنده در حوزه‌های مختلف فعالیت دارند و در حوزه دفاع مقدس هم نویسندگان شاخصی در سطح کشور داریم، باید ادبیات دفاع مقدس را زنده نگاه داشت و از زحمات نویسندگان این حوزه باید تقدیر شود.

 

گفتنی است، در این مراسم از تلاش‌های رحیم مخدومی نویسنده برتر کشوری در حوزه دفاع مقدس در سطح کشور و همچنین از آقایان محمدعلی قاسمی و نورالدین نور الهی و خانم افراز حیدری نویسندگان استانی با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی استان تجلیل شد.

 

چاپ خبر