رئیس سازمان صمت گلستان:
ارز دولتی در کاهش قیمت‌های بی‌تأثیر بود/ گلستان در مبارزه با قاچاق جزو استان‌های پاک است
قوانلو گفت: نباید یارانه و ارز دولتی به نهاده‌های اختصاص می‌یافت چرا که در کاهش قیمت ها تاثیری نداشت و منجر به آن شد که در اقتصاد کشور رانت ایجاد شود.

گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، «حسینقلی قوانلو» امروز (یکشنبه ۷ بهمن)  در نشست تخصصی چشم انداز صنایع غذا در شرایط تحریم که در اتاق بازرگانی استان گلستان برگزار شد اظهار کرد: بعد از جنگ نظامی امروز در کشور با جنگ اقتصادی روبرو هستیم و فعالان بخش صنعت تولید کشور نخستین کسانی هستند که در این جنگ آسیب می‌بینند.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان ادامه داد: علیرغم آنکه نسبت به سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ مدیران ما در سطح کشور تغییری نداشته اند اما همه مشکلات در کشور از ضعف مدیریتی و بی‌تدبیری عنوان می شود.

 

قوانلو تاکید کرد: از سال ۱۳۹۲ که برخی از این مدیران بر سر کار آمدند این کشور را از چاله اقتصادی نجات دادند و منجر به رشد مثبت ۳ درصدی در اقتصاد شدند.

 

وی افزود: اقتصاد کشور در سال ۱۳۹۵ تقریبا به ۱۳.۱ درصد رسید و در سال ۱۳۹۶ رشد بیش از ۵ درصدی داشت و این موضوع نشان می‌داد که صنعت تقریباً شرایطش روبه‌رو بهبود بود.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان یادآور شد: از خروج آمریکا از برجام مشکلات اقتصادی به وجود آمد و علت آن بود که اقتصاد ما با مشکل ساختاری روبه‌رو بود و چرخه اقتصادی به این مسائل دامن زند.

 

قوانلو متذکر شد: ۱۳۹۲ تا سال ۱۳۹۶ بخش خصوصی و تولید کنندگان بزرگترین حامیان دولت بودند و برای خروج از شرایط بد اقتصادی همه دست به دست هم دادند.

 

وی با طرح این سوال که چه کسی به وجود آورنده مشکلات اقتصادی در کشور بوده است، گفت: نباید یارانه و ارز دولتی به نهاده‌های اختصاص می‌یافت چرا که در کاهش قیمت ها تاثیری نداشت و منجر به آن شد که در اقتصاد کشور رانت ایجاد شود.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: جزو استان‌های پاک در مبارزه با قاچاق هستیم و در بخش احتکار در ۳۱ استان جزو معدود استان‌هایی هستیم که کمترین برخورد قضایی را با متخلفان داشتیم.

 

چاپ خبر