تا ۱۰ بهمن؛
تمدید مهلت ثبت نام در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با بیان اینکه تاکنون هزارو ۹۰۰ نفر در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم نام‌نویسی کرده اند، گفت: مهلت ثبت نام در این آزمون تا دهم بهمن ماه تمدید شد.

حجت‌الاسلام محمد صالحی نیا با اشاره به نام نویسی هزارو 900 نفر در آزمون حفظ و معارف قرآن کریم به خبرنگار خبرگزاری شبستان در بجنورد گفت: مهلت ثبت‌نام برای علاقه‌مندان تا 10 بهمن ماه سال جاری تمدید شد و هر فرد می‌تواند در چهار رشته این دوره از مسابقات شرکت کند.

 

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی افزود: ثبت‌نام در هشت رشته حفظ شامل حفظ جزء ۳۰، جزء یک، سه جزء اول، پنج جزء اول، ۱۰ جزء اول، ۱۵ جزء اول، ۲۰ جزء اول و حفظ کل انجام می‌شود.

 

حجت‌الاسلام صالحی نیا بیان کرد: در این مسابقات علاقه‌مندان می‌توانند در رشته معارف در رشته‌های ترجمه و مفاهیم و معارف قرآن، تدبر در قرآن، تفسیر قرآن، معارف و حفظ موضوعی قرآن کریم ثبت‌نام کنند.

 

وی اظهار کرد: از دیگر رشته‌های این آزمون در بخش معارف سبک زندگی و سیره معصومین، معارف و حفظ احادیث نهج‌البلاغه، مفاهیم نهج‌البلاغه، مفاهیم صحیفه سجادیه، ترجمه و مفاهیم قرآن و روخوانی قرآن است.

 

حجت‌الاسلام صالحی نیا با بیان اینکه این آزمون در سه بخش برگزار می‌شود، تصریح کرد: آزمون الکترونیکی این دوره از مسابقات در اول و دوم اسفندماه امسال برگزار شده و آزمون کتبی همزمان با سراسر کشور در نهم اسفندماه و رشته شفاهی از ۱۱ تا ۱۶ اسفند برگزار می‌شود.

 

وی گفت: در پایان این مسابقات برای کسانی که نمره کتبی آن‌ها بالای ۷۰ و نمره شفاهی آن‌ها بالای ۷۵ باشد گواهینامه رشته مربوطه صادر و کسانی که امتیاز آن‌ها بیش از ۹۰ باشد تقدیرنامه دریافت می‌کنند.

 

علاقه‌مندان برای شرکت در این آزمون می­ توانند به سایت www.quranedu.ir  مراجعه و تا پایان دهم بهمن ماه نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

 

چاپ خبر