امام جمعه بجنورد:
استقلال سیاسی و اقتدار نظامی، مهم‌ترین دستاورد انقلاب است
امام جمعه بجنورد استقلال سیاسی و اقتدار نظامی ایران را مهم‌ترین دستاورد انقلاب دانست و گفت: ایران اسلامی به برکت این مهم، امروز در دنیا به خوبی شناخته شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، امام جمعه بجنورد امروز (5 بهمن) در خطبه های نماز جمعه این هفته که در محل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) بجنورد برگزار شد، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ایام دهه فجر انقلاب اسلامی ایران، گفت: یک دنیا تجربه، دستاورد، خدمت و برکت در 40 ساله شدن انقلاب نهفته است.

وی استقلال سیاسی ایران را مهم‌ترین دستاورد انقلاب برشمرد و افزود: ایران 40 سال است که روی پای خودش ایستاده و بیگانگان نقشی در تصمیم گیری، برنامه ریزی و مدیریت کشور ندارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اظهارداشت: به برکت قانون اساسی روز به روز به استقلال سیاسی و اقتدار نظام اسلامی افزوده می شود.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان اینکه ملت مستقل در واقع ملتی برآمده و راست قامت بر بلندای تاریخ است که همانند پرنده اوج گرفته و همگان او را می بینند، افزود: ایران اسلامی نیز به برکت استقلال خود، امروز در دنیا به خوبی شناخته شده است.

وی استقلال یک کشور را نشانه قدرت تصمیم گیری و اقتدار فکری و فرهنگی آن عنوان کرد و بیان داشت: الحمدالله به برکت انقلاب اسلامی به این مهم رسیده و از وابستگی و ذلت رهایی یافتیم.

امام جمعه بجنورد تاکید کرد: نباید این دستاوردهای بزرگ انقلاب، کوچک شمرده شوند.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی با بیان اینکه در زمان طاغوت تنها یک روستا در کشور به گاز شهری وصل بود، افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامی بیش از 90 درصد روستاهای کشور از این نعمت الهی برخوردارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به اینکه در خراسان شمالی نیز توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان کارهای خوبی در روستاهای محروم صورت گرفته است، اظهارداشت: 18 پروژه محرومیت زدایی در روستای گیفان، 14 پروژه در روستای راستقان، 11 پروژه در روستای شیرین سو و 12 پروژه در روستای حصارچه انجام شده است.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی احداث پل، احداث و مرمت مسجد و مدرسه، خانه عالم، کمک هزینه تحصیل، راه سازی و ... را بخشی از این خدمات محرومیت زدایی معرفی کرد.

وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن 12 بهمن، سالروز ورود تاریخی امام خمینی(ره) به ایران، خاطرنشان کرد:  در این روز حق آمد و باطل بیرون شد.

امام جمعه بجنورد همچنین با اشاره به اختصاص 360 میلیارد تومان اعتبار اخیر دولت برای توسعه روستایی و ایجاد اشتغال در خراسان شمالی، افزود: امیدواریم با مدیریت درست و توزیع عادلانه و اجرایی کردن تصمیمات بتوانیم گام موثری در آبادانی روستاها برداریم.

 

 

چاپ خبر