معاون امور مجلس ریاست جمهوری:
دستگاه ها از رایزنی های دوباره برای تغییر بودجه اجتناب کنند
امیری گفت: با توجه به تاکید رییس‌ جمهوری، از تمامی سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها درخواست داریم که به دلیل کار کارشناسی که انجام شده است از رایزنی‌های دوباره برای تغییر بودجه اجتناب کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، «حسینعلی امیری» امروز ۳۰ دی ۹۷ در نشست شورای معاونان امور مجلس وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی که به میزبانی وزارت راه و شهرسازی با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در ساختمان دادمان وزارتخانه برگزار شد، افزود: بودجه 98 انقباضی خواهد بود.

 

معاون پارلمانی ریاست جمهوری ادامه داد: این بودجه به گونه‌ای تهیه شده که رهنمودهای مقام معظم رهبری نیز در آن لحاظ شده است و با توجه به تاکید رییس جمهوری، از تمامی سازمان‌ها و وزارتخانه ها درخواست داریم که به دلیل کار کارشناسی که انجام شده است از رایزنی های دوباره برای تغییر بودجه اجتناب کنند.

 

وی در بیان ویژگی های بودجه سال 98 اعلام کرد: ثبات بهای حامل های انرژی، هماهنگی اقدامات و ظرفیت های اجرایی کشور، اهتمام به انضباط مالی و اصلاح نظام اداری در جهت کارایی دولت در بودجه 98، توانمندسازی و بهره‌وری شرکت‌های دولتی، تجهیز منابع غیرنفتی با توجه به بودجه نفتی، ساماندهی طرح های تملک و دارایی، بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد که ضرورت لایحه بودجه است بخشی از ویژگی هایی بودجه سال 98 است.

 

امیری در بیان دیگر ویژگی‌های بودجه سال 98، حمایت از معیشت عمومی، حمایت از تولید و اشتغال، افزایش پایداری بودجه، رشد 13 درصدی طرح های عمرانی، افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان، تامین عدالت اجتماعی، بهبود تراز مالیاتی، برقراری یارانه برای خانوارهای نیازمند، استمرار طرح تحول سلامت، مقابله با فقر مطلق، حفظ مشاغل موجود را برشمرد.

 

وی بیان کرد: نمایندگان دستگاه ها و وزارتخانه ها حتما مکاتبات نمایندگان مجلس را به موقع پاسخ دهند.

 

معاون پارلمانی ریاست جمهوری درخصوص دستورالعمل تعامل دولت و مجلس تصریح کرد: معاونان پارلمانی دستورالعمل تعامل دولت و مجلس را به رده‌های پایین تر به ویژه استان‌ها ابلاغ کنند زیرا این دستورالعمل بسیاری از فشارها را از وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی کاهش می دهد و عملیاتی شدن مفاد این دستورالعمل منجربه ضابطه مند شدن روابط دولت و مجلس می شود./

چاپ خبر