استاد حوزه علمیه:
ایام فاطمیه مهر بطلان بر سقیفه است
حجت الاسلام علوی تهرانی گفت: بزرگداشت ایام فاطمیه یک مساله اعتقادی است زیرا در آن حضرت زهرا(س) حمایت از امامت را که از اصول اعتقادی شیعه است را به همه آموزش دادند.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین «سیدمحمدباقر علوی تهرانی» شامگاه شنبه (29دی) در مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) در مسجد امیر(ع) گفت: پیامبر(ص) فرمودند خداوند غضب و رضایت خود را در غضب و رضایت حضرت زهرا(س) قرار داده است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه حضرت زهرا(س) به منبع وحی الهی وصل بودند، عنوان کرد: اینکه غضب و رضای الهی در غضب و رضای حضرت زهرا(س) باشد نشان از مقام و جایگاه خاص حضرت نزد خداوند است زیرا نهایت تلاش سایر انسان‌ها این است که خداوند را خشمگین نکنند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به غضب و ناراحتی فراوان حضرت زهرا(س) نسبت به عاملان اصلی جریان سقیفه، اظهار کرد: حضرت زهرا(س) از آن دو نفر بسیار خشمگین بودند به گونه‌ای که هنگام ملاقات با آنان به آنها نگاه نکرده و پاسخ سلام آنها را ندادند و فرمودند آیا شما حدیث غضب و رضای مرا از زبان پیامبر(ص) نشنیدید.

حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی با استناد به این فرمایش پیامبر(ص) مبنی بر اینکه فاطمه پاره تن من است هرکس او را به خشم آورد یا آزار دهد مرا را به خشم آورده و آراز داده و هر کس مرا به خشم آورد خدا را به خشم آورده است؛ ابراز کرد: حضرت زهرا(س) با استناد به این حدیث پیامبر(ص) خطاب به آن دو نفر فرمودند به خدا قسم من پس از هر نماز شما را نفرین می‌کنم زیرا شما مرا آزار داده و به خشم آوردید.

استاد حوزه علمیه گفت: حضرت زهرا(س) تا هنگام مرگ از آن دونفر خشمگین و غضبناک بودند به گونه‌ای که از همسر خود امیرمومنان امام علی(ع) درخواست کردند که ایشان را شبانه غسل داده و دفن کنند که آن دو نفر بر تشیع او حضور نداشته باشند.

وی با بیان اینکه بر اساس حدیث ثقلین اطاعت از حضرت فاطمه زهرا(س) بر همه واجب است، اظهار کرد: خداوند همواره نسبت به جریان سقیفه خشمناک خواهد بود چراکه حضرت زهرا(س) تا هنگام مرگ بر این جریان خشمناک بودند.

حجت الاسلام والمسلمین علوی با بیان اینکه فاطمیه مهر بطلان بر سقیفه است، خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) حمایت از ولایت و امامت را به همه یاد دادند زیرا امامت از اصول اعتقادی شیعه است بنابراین بزرگداشت ایام فاطمیه یک مساله اعتقادی است.

 

 

چاپ خبر