با حضور شعرای کشوری و استانی:
سیزدهمین جشنواره شعر فجر مزین به محفل شعر فاطمی در پایتخت شور و شعور حسینی
سیزدهمین جشنواره شعر فجر مزین به محفل شعر فاطمی عصر امروز ۲۹ دی ماه با حضور جمعی از شعرای کشوری و استانی در پایتخت شور و شعور حسینی برپا شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، فاطمه کرباسی در این محفل با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) اظهار کرد: برگزاری چنین محفلی توفیقی بود که در پایتخت شور و شعور برگزار شد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با تقدیر از شعرای کشوری و استانی در این محفل ادامه داد: امید می رود از برکات این شب شعر بهره مند باشیم.

 

دبیر بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان هم در سخنانی با اشاره به اینکه پرداختن به اشعار مرتبط با اهل بیت(علیه السلام) توفیقی برای جشنواره شعر فجر است، گفت: شعر مهمترین هنری است که ارتباط دو سویه جدی با معارف اهل بیت دارد به گونه ای که شعر موجب تثبیت این معارف و این معارف هم به تثبیت شعر در زبان فارسی و دیگر زبان ها منجر می شود.

 

مهدی قزلی با بیان اینکه سیزدهمین جشنواره شعر فجر به ذکر اهل بیت اختصاص دارد، گفت: این محفل بعد از چندین سال برای نخستین بار در زنجان و همزمان با شب شهادت حضرت زهرا(علیه السلام) برپا می شود.

 

وی با اشاره به اینکه امید می رود دو سالانه جایزه غزل کشور که با نام حسین منزوی گره خورد به زودی اجرایی شود، گفت: با توجه به اهتمام معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که قول مساعدی در این زمینه داده اند، این دوسالانه اجرایی و مستمر باشد.

 

در این جشنواره که در آستانه سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام االله علیها) اجرا می شود، شاعران برجسته کشور ساعد باقری، شاهی اردبیلی، حاج ولی الله کلامی، حاج جواد رسولی و بهروز منزوی و سعید بیابانکی حضور  داشتند.

 

محفل شعر فاطمی با شعرخوانی شاعران جوان مطرح کشوری محمد سعید میرزایی، مهدی رحیمی، احمد علوی، امیراکبرزاده، غلامرضا طریقی و شعرخوانی شاعران استان علی حنیفه، هادی وحیدی، مصدق آقاجانلو، امیررسولی، امیرسلیمانی، حسن پاکزاد و لیلا عبدی همراه بود و شاعران به سرودن اشعار مرتبط با اهل بیت(علیه السلام) پرداختند.

 

چاپ خبر