امام جمعه موقت اصفهان:
ضعف داخلی کشور، مشکلات معیشتی را دوچندان کرده/همه مشکلات وابسته به تحریم نیست
حجت الاسلام میردامادی با بیان اینکه ضعف در داخل کشور و نابسمانی های داخلی مشکلات معیشتی و اجتماعی را دوچندان کرده است، گفت: همه مشکلات وابسته به تحریم ها نیست و باید از داخل وضعیت کشور را مدیریت و برنامه ریزی کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، حجت الاسلام «سید مجتبی میردامادی» در خطبه های نماز جمعه اصفهان با اشاره به شرایط سخت اقتصادی و معیشتی مردم، اظهارداشت: ضعف در داخل کشور و نابسمانی های داخلی مشکلات معیشتی و اجتماعی را دوچندان کرده است.

 

امام جمعه موقت اصفهان افزود: همه مشکلات وابسته به تحریم ها نیست و باید از داخل وضعیت کشور را مدیریت و برنامه ریزی کنیم که بازار آشفته نباشد و یک بازاری وضعیت بازار را به هم نریزد و فشار اقتصادی به مردم وارد کند.

 

وی با اشاره به قاچاق گوشت از کشورمان، گفت: قاچاق گوشت از کشور که منجر به افزایش قیمت گوشت بشود باید توسط مسئولان مدیریت شود که اجناس مورد نیاز مردم از کشور خارج نشود و مشکلات اجتماعی و اقتصادی ایجاد نکند.

 

خطیب جمعه اصفهان ادامه داد: خروج مغزها از کشور از دیگر چالش های کشور است که با بی تدبیری و بی مهری نسبت به سرمایه های داخلی کشور این اتفاق افتاده و کشورمان با کمبود نیروی انسانی متعهد و توانمند روبرو شده و اگر نیروهای داخلی حمایت شوند مشکلات رفع خواهد شد.

 

حجت الاسلام میردامادی رابطه مداری در مسئولیت ها را خیانت به کشور دانست و اذعان کرد: نباید ضابطه کنار برود و رابطه در مسئولیت ها حاکم شود زیرا این خیانت به نیروهای توانمند است و افراد بی تعهد و بدون تخصص در مسئولیت ها قرار می گیرند.

 

وی با اشاره به تلاش های گسترده دشمنان برای ضربه به نظام خاطرنشان کرد: دشمن در طول 40 سال انقلاب توطئه های زیادی را برای کشور انجام داد اما این توطئه ها زمینه تحقق اهدافش را فراهم نکرد و ملت ایران در جشن پیروزی انقلاب اسلامی پاسخ محکمی به دشمنان خواهند داد.

 

خطیب جمعه اصفهان ادامه داد: تفرقه بزرگترین بستر برای دشمنان در تحقق اهدافشان و جلوگیری از گسترش اسلام است و همین موضوع در عصر حاضر باعث شده که مسلمانان با هم تفرقه داشته باشند و در برخی از آن ها در مسیر دشمنان قرار گیرند.

 

وی حمایت های عربستان از آمریکا و اسرائیل را نمونه ای از تفرقه مسلمانان و خیانت آن ها به جوامع اسلامی دانست و گفت: آمریکا با حمایت مالی عربستان به مردم یمن و بحرین ظلم و خیانت می کند و مردم بی گناه مسلمان را می کشد./

 

چاپ خبر