استاندار چهارمحال و بختیاری:
ضرورت احداث صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در چهارمحال و بختیاری
استاندار چهارمحال و بختیاری احداث صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در استان را ضروری خواند و گفت: عدم وجود صنایع تبدیلی و فرآوری در استان موجب افزایش سود دلالان و زیان رسیدن به کشاورزان شده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، اقبال عباسی شب گذشته(۲۷ دی) در آیین افتتاح طرح های کشاورزی شهرستان لردگان که با حضور وزیر جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولین استان برگزار شد، گفت: اعتبارات مورد نیاز برای اجرای پروژه پخش سیلاب کلامویی لردگان به عنوان یک طرح آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی پیش بینی شده است.

 

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به تلاش در راستای جلب کمک های ملی به طرح های آبخیزداری استان، افزود: اکنون حدود ۱۰ درصد از پروژه های آبخیزداری کشور به چهارمحال و بختیاری اختصاص داده شده است.

 

عباسی بر اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در استان تاکید کرد و ادامه داد: اجرای این طرح ها موجب افزایش امید در کشاورزان و کاهش آمار بیکاری در استان می شود.

 

وی با اشاره به ظرفیت های بالای استان چهارمحال و بختیاری در تولید محصولات کشاورزی، اظهار کرد: متاسفانه به دلیل نبود صنایع تبدیلی در استان بسیاری از این محصولات با قیمت پایین به خارج از استان و کشور صادر می شوند.

 

عباسی احداث صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در استان را ضروری خواند و گفت: عدم وجود صنایع تبدیلی و فرآوری در استان موجب افزایش سود دلالان و زیان رسیدن به کشاورزان شده است.

 

استاندار چهارمحال وبختیاری این استان را مستعد تولید محصولات کشاورزی و دامپروری دانست و خاطرنشان کرد: میزان تولید محصولات باغی، زراعی، شیلات و دامی استان در سال حدود یک میلیارد و 500 هزار تن است و توسعه آن نیازمند حمایت های مسئولین ملی است.

 

چاپ خبر