فرمانده انتظامی خراسان جنوبی:
راهبردهای دشمن علیه انقلاب اسلامی شکست خورده است
سردار شجاع گفت: دشمنان با سه راهبرد تحریم‌های فلج کننده، سرگرم کردن ملت ایران به مباحث بی ارزش و اغتشاش و نفوذ به دنبال فروپاشی نظام اسلامی بوده اما در این راهبردها شکست خورده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، « سردار مجید شجاع» امروز (27 دی) در همایش فرهیختگان فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی اظهار کرد: بسیاری از دشمنان نظام چشم دیدن 40 سالگی انقلاب اسلامی را ندارند و بسیار توطئه و تهدیدهای کردند تا نگذارند ایران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن بگیرد.

 

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه نظام استکبار به سردمداری آمریکای جهانخوار با اصل و اساس نظام جمهوری اسلامی مشکل دارند، گفت: روز به روز بر گفتمانی که نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان به ویژه منطقه ایجاد کرده است افزوده می شود و استکبار چون منافع خود را در خطر دیده به دنبال ریشه کنی انقلاب اسلامی هستند.

 

سردار شجاع با تاکید بر اینکه دشمنان با سه راهبرد تحریم‌های فلج کننده، سرگرم کردن ملت ایران به مباحث بی ارزش و اغتشاش و نفوذ به دنبال فروپاشی نظام اسلامی بودند، افزود: سال های گذشته با وجود اینکه تحریم های فلج کننده هم به نتیجه نرسید دشمن تمام توان و برنامه خود را بر حوزه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران متمرکز کرد اما به نتیجه دلخواه نرسید.
 

به گفته وی در این سالها سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری با نگاه به درون و استفاده از توان داخلی مورد تاکید قرار گرفته اما این مهم تا امروز آنطور که باید محقق نشده است.


فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از مزایای برجام تقویت منطق انقلاب اسلامی در مقابله با آمریکای جهانخوار است، تصریح کرد: در حالی که بر اساس نظرسنجی‌ها در سال 92 حدود 61 درصد مردم موافق بودند که تعامل و ارتباط با آمریکا می تواند مشکلات ایران را حل کند اما در سال 95 به 5.6 درصد رسید.
 

سردار شجاع با اشاره به اینکه دشمن در این 40 سال تلاش کرده انقلاب اسلامی به پنج گام اساسی برای ایجاد حکومت اسلامی نرسد، بیان کرد: تاکنون دو گام انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی با لبیک گفتن مردم ایران محقق شده اما برای رسیدن به سه گام ایجاد دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی هنوز فاصله داریم.
 

وی ادامه داد: در افق تمدن اسلامی جایگاهی برای نیروی انتظامی در تراز انقلاب اسلامی ترسیم شده است و تاکنون اقدامات موثر و خوبی به ویژه از سال گذشته توسط سازمان عقیدتی و سیاسی انجام شده است.


فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از راه اندازی شبکه فرهیختگان نیروی انتظامی استان خبر داد و افزود: در این شبکه 290 نفر از اقشار در 15 طیف شامل سخنرانان، مبلغان، موذنان، نویسندگان، گروه های سرود، تواشیح، فیلمسازان، قاریان، حافظان قران و سایر شناسایی، جذب شده و آموزش دیده اند.


به گفته وی هدف اصلی شبکه فرهیختگان، گفتمان سازی، فرهنگ مقاومت و پایداری، ساده زیستی، اخلاص، خیرخواهی، امر به معروف و نهی از منکر و در نهایت رسیدن به پلیس در تراز اسلامی است.

 

چاپ خبر