رئیس جمهوری در گرگان:
آمریکا، صهیونیست‌ها و مرتجعین منطقه آغازگر جنگ اقتصادی هستند/ در آینده خدمت بزرگ دولت دوازدهم به ایران را به مردم می‌گویم
حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه امروز آغازگر جنگ اقتصادی آمریکا، صهیونیست‌ها و مرتجعین منطقه هستند نه ایران، گفت: همه معتقدند ایران به تمام توافقات بین‌المللی خود عمل می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» امروز (سه‌شنبه 25 دی) در جلسه شورای اداری گلستان وحدت و همدلی موجود در استان گلستان را بسیار ارزشمند دانست و اظهار کرد: نعمت امنیت و همدلی اهمیت بسیاری دارد، جایی که امنیت و همدلی نباشد سرمایه گذار نخواهد آمد و کار دچار شکست می شود.

 

رئیس جمهوری با اشاره به ظرفیت های بیشمار استان گلستان اعم از تنوع آب و هوایی، برخورداری از اقلیم مناسب، قابلیت کشت انواع محصولات کشاورزی و باغی بیان کرد: فرصت هایی که خداوند از طریق طبیعت و تاریخ و ظرفیت هایی مانند دریای خزر ،کوه ها و جلگه های سرسبز به استان گلستان داده نعمت بزرگی است و با نگاه به این نعمت ها مشکلات راحت تر حل خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه شرایط امروز کشور عادی و طبیعی نیست و ما در تحریم هستیم، اظهارداشت: این شرایط به معنای عقب‌نشینی و دست برداشتن از اهداف ما نیست اما جنگ روانی و اقتصادی شرایط ویژه خود را دارد و همانطور که در دوران دفاع مقدس مقابل دشمن ایستادیم در شرایط فعلی هم باید ایستادگی کنیم.

 

حجت الاسلام روحانی ادامه داد: امروز نیز در جنگ اقتصادی هستیم و نمی شود در وضعیتی که یک ابرقدرت مستبد به کمک صهیونیست‌ها و برخی مرتجعین منطقه جنگی را علیه ما طراحی کرده وضعیت را عادی بدانیم بلکه باید مقاومت و ایستادگی کنیم.

 

رئیس جمهوری در ادامه با اشاره به اینکه ما آغازگر جنگ نبودیم، گفت: اما دشمن مداوم ما را تحریک کرد که ما آغازکننده جنگ باشیم و در آینده خدمت بزرگ دولت دوازدهم به ایران را به مردم اعلام خواهم کرد.

 

وی متذکر شد: شاید اگر شرایط دیگری بود و ما آغاز کننده جنگ بودیم دشمن ما را لبه آتش می برد که یک جا ما شروع کننده و یا نقض کننده باشیم تا قطعنامه ها را برگردانند؛ ما هیچ گاه متجاوز به حقوق بین الملل نبودیم.

 

به گفته حجت الاسلام روحانی؛ امروز آغازگر جنگ اقتصادی آمریکا، صهیونیست‌ها و مرتجعین منطقه هستند نه ایران و آژانس بین الملل هم معتقد است ایران به تمام توافقات بین‌المللی خود پایبند بوده است.

 

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه هدف دشمن فشار به کشورمان است تا از ما در بخش های هسته ای یا موشکی امتیاز سیاسی بگیرد، اذعان کرد: هدف آمریکا این بود که ما از صنعت هسته ای بگذریم.

 

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه امروز آژانس، صنعت هسته ای ایران را پذیرفته است، گفت: ما در برابر دشمنان تسلیم نمی شویم و اجازه نخواهیم داد حق ملت پایمال شود.

 

حجت الاسلام روحانی با اشاره به برقی کردن راه آهن اینچه‌برون، گفت: طرح برقی کردن این پروژه قابل تغییر نیست و برای این موضوع ده ها جلسه مذاکره برگزار شد و همه طراحی های لازم انجام شده و منتظر اجرای آن هستیم.

 

وی افزود: نمی توانیم برقی کردن راه آهن اینچه برون که چهار سال روی آن وقت گذاشته شد را کنار بگذاریم، این طرح چین و اروپا و روسیه را به خلیج فارس و دریای عمان وصل می کند و بسیار حائز اهمیت است.

 

رئیس جمهوری بر برقی کردن خطوط راه آهن تأکید کرد و افزود: خط مشهد به تهران هم برقی می شود.

 

وی به راه آهن گرگان به مشهد اشاره کرد و افزود: در اصل این کار بحثی وجود ندارد، فاینانس راه آهن گرگان به مشهد تامین شد و همچنین فراز و نشیب هایی برای کارهای بانکی آن وجود داشت ولی طرحی که ما اجرا می‌کنیم با همه توان دنبال می‌ شود.

 

حجت الاسلام روحانی با بیان اینکه برخی اعتقاد داشتند اینچه‌برون نباید به منطقه آزاد تبدیل شود، گفت: تمام قول‌هایی که در استان‌ها ارائه کردیم بر اساس مسائل کارشناسی بوده است.

 

رئیس جمهوری اضافه کرد: ممکن است برخی کارشناسان بیان کنند که تقاطع ما ناامن است و باید ۳ میلیارد در این بخش هزینه شود و یا آسایشگاه جانبازان نیاز به تکمیل شدن دارد.

 

وی با اشاره به اینکه هیچ طرحی در استان نبوده که قول دهیم و در تهران پیگیری نکنیم، ادامه داد: تلاش کردیم وعده های داده شده در سفر به استان عملیاتی شود، بحث منابع ما مثل باران آسمانی است سالی باران می‌آید و سد پر آب می‌شود و سالی نیز این باران نمی‌بارد و منابع ما اینگونه است و باید تلاش کنیم که سرافراز باشیم.

 

رئیس جمهوری افزود: باید در پیشگاه خداوند و در مقام عمل برای عزت و استقلال راست‌گویی و صدق خود را نشان دهیم.

 

وی با بیان اینکه قیمت ارز می توانست ۴ هزار و ۲۰۰ تومان باشد، افزود: دلال‌ها با هماهنگی یکدیگر برای واردات به ما دروغ گفتند و جنس وارد کردند این در حالی است که بخشی از دلار را برای این کار صرف نکردند و  قوه قضائیه این مهم را پیگیری می کند.

 

حجت الاسلام روحانی با بیان اینکه در حال حاضر برای تامین کالاهای اساسی ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان پرداخت می شود، افزود: هفته‌ای نیست که در دولت در این باره صحبت نکنیم، باید برای رفع این مشکل همه دست به دست یکدیگر بدهیم.

 

رئیس جمهوری با بیان اینکه آمریکا روی سیستم بانکی، درآمدی، ارزی و حمل و نقل انگشت گذاشته تا ما را تحریم کند، تأکید کرد: در این شرایط اقتصادی فشار زیادی به مردم وارد است اینکه حل کامل این مشکلات غیرممکن بدانیم نادرست است، اما تلاش برای حل مشکلات مردم جزو وظایف ماست.

 

چاپ خبر