بستر کار فرهنگی و ارزشی در کانون های مساجد فراهم است
حجت الاسلام کلات پور، گفت: بستر کار فرهنگی منطبق با هویت اسلامی و انقلابی در کانون های مساجد فراهم است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، «حجت الاسلام افشین کلات پور» در دیدار سرپرست و کارکنان دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه با حضرت آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، که امروز(دوشنبه، 24 دی) برگزار شد، به ارائه گزارشی از فعالیت ها و دستاوردهای 26 ساله کانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان یکی از رویش های انقلاب شکوهمند اسلامی پرداخت.

 

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، با اشاره به تأسیس ستادعالی کانون های مساجد کشور با مصوبه 18 اسفند 1372 شورای عالی انقلاب فرهنگی، افزود: استان کرمانشاه دارای 552 کانون فرهنگی هنری در مساجد شهری و روستایی است.

 

وی با بیان اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد در نقاط مرزی نیز فعال هستند، اظهار کرد: ندامتگاه های استان نیز با دایر شدن 4 کانون فرهنگی هنری از برنامه ها و فعالیت های مسجد محور این نهاد ارزشی برخوردار هستند.

 

حجت الاسلام کلات پور، با اشاره به اینکه اغلب مخاطبان کانون های فرهنگی هنری مساجد از میان قشر جوان و نوجوان هستند، ابراز کرد: بستر کار فرهنگی و ارزشی که منطبق با هویت اسلامی، ایرانی و انقلابی است در کانون های فرهنگی هنری مساجد به خوبی فراهم است.

 

وی گفت: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اهمیت کار فرهنگی را به نفس کشیدن تعبیر فرمودند و دغدغه فراوانی در این حوزه دارند. این نشان دهنده اهمیت و ضرورت کار فرهنگی بیش از دیگر حوزه ها است.

 

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص توجه به کانون های مساجد و رونق بخشیدن به این مراکز، اعلام کرد: بیش از 25 هزار کانون فرهنگی هنری زیر نظر ستاد عالی کانون های مساجد کشور در اقصا نقاط ایران اسلامی مشغول به فعالیت هستند.

 

وی با اشاره به عضویت 60 هزار نفر در کانون های مساجد کرمانشاه، از انعقاد تفاهمنامه های مشترک با دستگاه های مختلف استان برای توسعه فعالیت های فرهنگی کانون ها، رونق بخشیدن به مساجد و احیاء کارکردهای آن خبر داد.

 

حجت الاسلام کلات پور، در پایان از اجرای طرح «سلسله نشست های انقلاب به روایت هنر» خبر داد و گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و همزمان با ایام الله دهه فجر، از 8 نفر از هنرمندان شاخص و انقلابی استان و کانون های فرهنگی هنری مساجد تجلیل می شود.

 

 

 

چاپ خبر