رییس فراکسیون امید مجلس:
وظیفه ما است که دغدغه معیشت مردم را داشته باشیم
عارف با بیان اینکه باید رفتار و عمل ما عین هم باشد، گفت: باید پاسخگوی مردم باشیم وظیفه ماست که دغدغه معیشت مردم را داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، «محمدرضا عارف» در پنجمین همایش «مدیریت جهادی» گفت: خیلی خوشحالم که در این جمع ارزشمند که از بخش های مختلف  کشور در ان حاضرند، حضور دارم. لازم می دانم تشکری داشته باشم از عزیزانی که برای این همایش زحمت کشیدند. امیدوارم این همایش ها چراغ راه مسیر ما باشد.

 

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن تسلیتِ سانحه سقوط هواپیما افزود: وقتی برنامه اول توسعه را می نوشتیم بحث جدی که مطرح کردیم این بود که نمی توانیم با الگو برداری از برنامه های غرب آن را بنویسیم. بسیاری از جوانان دوره انقلاب شاید روزانه تا هجده ساعت کار می کردند. می خواستم از جریانات سیاسی کشور گله کنم که به خاطر مسائل فرعی مسائل اصلی را فراموش نمی کنیم .

 

وی اظهار کرد: کشور ما امروز با چالش‌های جدی مواجه است. انقلاب ما انقلاب فرهنگی بوده و اگر به جوان ها نرسیم از انقلاب و فرهنگ فاصله می گیرند.

 

عارف بیان کرد: در دهه پنجم انقلاب هستیم و هنوز بسیاری از مردم در مایحتاج خود مانده اند. علی رغم آن نگاهی که امام انقلاب را هدایت کردند و در جنگ جنگیدیم و چرا نتوانستیم به حداقل هایی که فکر می کردیم زودتر دست بیابیم.

 

رییس فراکسیون امید مجلس ابراز کرد: ما آرمان هایی داریم که برای آن انقلاب کردیم، تجربه روحیه جهادی را در دهه اول انقلاب شاهد بودیم. نمی گوییم تحریم ها اثری نداشته اما می توان با باوری که باید یک کارگزار نظام داشته باشد آن را بی اثر کنیم اگر ما مصمم باشیم تحریم ها اثری نخواهد داشت.

 

وی ابراز کرد: ما باید به آرمان های خود و ارزش های خود افتخار کنیم. برای اینکه این مهم عملی شود باید وفاق ملی داشته باشیم. اختلاف نظر می تواند باعث حرکت شود ولی در این شرایط باید هدف امنیت ملی باشد.

 

عارف تاکید کرد: ما سیاست های کلی در بخش های مختلف را داشته ایم. ما افق سند چشم انداز را داریم از طرف دیگر بهره گری از برنامه سوم دنبال کردیم که هیچ نتیجه ای در آن نگرفتیم. در اقتصاد مقاومتی گفتیم که سهم اقتصاد دانش بنیان باید 50 درصد باشد، ما باید پاسخگوی مردم باشیم وظیفه ماست که دغدغه معیشت مردم را داشته باشیم. ما باید آن انگیزه و فضایی را که باعث پیروزی انقلابمان شد، حفظ کنیم.

 

نماینده مردم تهران در خانه ملت خاطرنشان کرد: رفتار و عمل باید عین هم باشد. باید به آرمان های انقلاب برگردیم و آنها را مبنای حرکت قرار دهیم. بسیاری حاضر نیستند مسئولیت بپذیرند و جایشان کسانی می آیند که به دنبال منافع شخصی هستند. مسئولیت و انگیزه در مدیریت مطرح است و نتیجه با خداست.

چاپ خبر