وزیر آموزش و پرورش:
هیچ مانعی مدیریت جهادی را محدود نمی کند
بطحایی با بیان اینکه هیچ محدودیتی مانع مدیریت جهادی نمی شود، گفت: با تمام مشکلاتی که بر کشور تحمیل می شود، آموزش و پرورش در شاخص های تعلیم و تربیت توسعه یافته است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، «سید محمد بطحایی» با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و  باهنر گفت: این دو شهید دو الگوی مدیریت جهادی بودند که افتخاری برای نهاد اموزش و پرورش هستند.

 

وزیر آموزش و پرورش افزود: مولفه های کار جهادی در ادبیات مدیریت جهادی از زمانی که رهبر  معظم انقلاب به آن تاکید داشتند سال به سال گسترش یافته است.

 

بطحایی مدیریت جهادی را دارای ویژگی های برجسته خواند و اظهار کرد: مدیریت جهادی دارای بحث های مرسومی است که در آن مدیران در شرایط و امکاناتی خاص به توفیق الهی دست پیدا می کنند و این مدیران خستگی ناپذیرند و با پایمردی به اهداف مشخصی دست می یابند هیچ یک از شرایط سخت برای این مدیران مانعی در راه رسیدن به هدف نیست.

 

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: بالاترین واژه در ویژگی های مدیریت جهادی کار برای رضای خدا است.

 

وی تاکید کرد: کار برای خدا بزرگترین وجه افتراق میان  مدیریت جهادی و سایر مدیریت ها است.

 

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: این مدیریت در هیچ شرایطی حتی با سختگیری های دشمنان با موانع مواجه نمی شود به همین جهت باید ابعاد و  ویژگی های این مدیریت برای تمامی دستگاه های اجرایی کشور تبین کنیم.

 

وزیر اموزش و پرورش گفت: مدیریت جهادی در دستگاه های اجرایی باید بیش از گذشته احساس شود، مصادیق عینی مدیریت جهادی را همکاران من در سخت ترین شرایط در تعلیم و تربیت انجام می دهند.

 

وی تاکید کرد: آموزش و پرورش همواره با کمبود منابع و بودجه همراه بوده است ، این مسائل همواره موجب رنجش آموزش و پرورش شده ولی آنچه که مهم و از مصادیق مدیریت جهادی است، آن است که اگر قرار بود با فراهم بودن تمامی امکانات کار کنیم اطلاق مدیریت جهادی معنا نداشت.

 

بطحایی ابراز کرد: پس از حادثه زلزله کرمانشاه در ظرف چند ماه غریب به ۵۵ مدرسه در اختیار دانش آموزان قرار دادیم.

 

وی اظهار کرد: مدیریت جهادی محصور محدودیت ها نمی شود و نبود امکانات آن را محدود نمی کند بلکه با نگاه به افق به سمت اهداف حرکت می کند.

 

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: علیرغم  تمام شرایطی که در کشور تحمیل می شود امروز آموزش و پرورش با مدیریت جهادی توانسته است بر شاخص های توسعه  در تعلیم و تربیت دست یابد، امروز بیش از ۹۸ درصد  دانش آموزان تحت پوشش دوره ابتدایی قرار دارند و در دوره متوسطه اول ۹۶ درصد به فرصت های تحصیلی این دوره دست یافتند.

 

وی ابراز کرد: امروز فرصت تحصیلی مساوی میان دختران و پسران وجود دارد و نابرابری از این حیث وجود ندارد.      

چاپ خبر