همزمان با برودت هوای تهران فعالیت گرمخانه ها ۲۴ ساعته شد
مدیرعامل سازمان رفاه اجتماعی شهرداری تهران گفت: با برودت هوای تهران گرمخانه ها تا زمانی که دمای هوا در شب به بالای ۵ درجه سانتی گراد برسد به صورت ۲۴ ساعته فعالیت می کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از روابط عمومی سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی «سید نجم الدین محمدی» گفت: از هفته گذشته که دمای هوا به شکل محسوسی کاهش یافت، ساعت فعالیت گرمخانه ها افزایش پیدا کرد و این مراکز به طور 24 ساعته آماده پذیرش مددجویان هستند.


مدیرعامل سازمان رفاه اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به استقرار هر شب بیش از دو هزار نفر در گرمخانه ها ادامه داد: به طور معمول، ساعت کار گرمخانه ها به این شکل است که مددجویان ساعات اولیه صبح از مراکز خارج شوند، اما با شبانه روزی شدن این مراکز، هیچ اجباری برای خروج مددجویان نیست و وعده های غذایی گرم هم در این اماکن توزیع می شود.


محمدی افزود: البته، بسیاری از افرادی که در گرمخانه مستقر می شوند، مصرف کننده مواد مخدر اند و ترجیح می دهند صبح برای کار یا مصرف مواد از مراکز خارج شوند که این به تصمیم شخصی افراد برمی گردد و مراکز در این زمینه نقشی ندارند.


مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران در ادامه با اشاره به حضور گشت های فوریت خدمات اجتماعی در تمامی مناطق به ویژه منطقه 1، 2 و 12 گفت: در حال حاضر در کنار گشت های معمول، 4 دستگاه اتوبوس در منطقه 12، 2 دستگاه در دره فرحزاد و یک دستگاه در تجریش، آسیب دیدگان را از کلونی های اصلی جمع آوری می کند و به گرمخانه ها انتقال می دهد.


محمدی در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده افراد کارتن خواب، مراتب را به 137 اطلاع دهند تا با حضور مددکاران شهرداری تهران نسبت به انتقال این افراد به گرمخانه ها اقدام شود.

چاپ خبر