مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی گلستان:
۲۵ روستای فاقد آب در مراوه تپه وجود دارد/ افتتاح و کلنگ زنی ۸۰ پروژه آبفار گلستان در دهه فجر
هرمزی مراوه‎تپه را جزو شهرستان های محروم دانست و گفت: ۲۵ روستای فاقد آب در مراوه تپه وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، بهزاد هرمزی عصر امروز (دوشنبه 24 دی) در آیین افتتاح مجتمع آبرسانی قرناوه در روستای آق امام مراوه تپه اظهار کرد: تعداد روستاهای تحت پوشش این مجموعه 16 روستا با جمعیتی معادل 10 هزار و 100 نفر است.

 

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی گلستان اضافه کرد: این مجموعه حدود 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و تاکنون برای این پروژه 51 میلیارد ریال هزینه شده و برای تکمیل پروژه به حدود 33 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

 

وی با بیان اینکه با افتتاح پروژه آبرسانی «قرناوه» شاخص بهرهمندی مراوهتپه از آب شرب سالم پنج درصد افزایش یافته است، بیان کرد: با افتتاح این پروژه شاخص بهره مندی مراوه تپه از آب شرب سالم از 55 درصد به 60 درصد افزایش خواهد یافت.

 

هرمزی شاخص بهرهمندی مراوهتپه از آب شرب سالم در ابتدای دولت تدبیر و امید را 50 درصد اعلام کرد و افزود: این شاخص امروز به 60 درصد رسیده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان دولت تدبیر و امید به 64 درصد افزایش یابد.

 

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی گلستان با بیان اینکه در دهه فجر امسال با اعتبار 75 میلیارد تومان 40 پروژه آب و فاضلاب روستایی گلستان افتتاح و 40 مورد دیگر کلنگزنی میشود، گفت: شاخص بهرهمندی استان گلستان از آب شرب سالم و بهداشتی در ابتدای دولت 62 درصد بوده که با افتتاح و کلنگ زنی پروژه های آبفار گلستان در دهه فجر پیش بینی می کنیم این شاخص به 75 و نیم درصد ارتقا یابد.

 

وی مراوهتپه را جزو شهرستان های محروم دانست و اذعان کرد: 25 روستای فاقد آب در مراوه تپه وجود دارد.

 

چاپ خبر