نشست انقلاب اسلامی به روایت هنر در تبریز برگزار می‌شود
مسؤول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی از برگزاری نشست تخصصی انقلاب اسلامی به روایت هنر در تبریز برگزار خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز، نشست هماهنگی برنامه‌های دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان‌شرقی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور نمایندگان نهادهای مختلف فرهنگی، آموزشی و انتظامی امروز در سالن جلسات خانه فرهنگ تبریز برگزار شد.

محمد هادی‌نیا، مسؤول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی در این نشست با تشریح برنامه‌های شاخص این نهاد فرهنگی و مسجدی همزمان با ایام الله دهه فجر اظهار داشت: قرار است نشست تخصصی «انقلاب اسلامی به روایت هنر» در آستانه فرا رسیدن چله انقلاب اسلامی؛ با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی برگزار شود.

وی افزود: این نشست با حضور هنرمندان، اصحاب فرهنگ و هنر در رشته های مختلف و فعال در عرصه های فرهنگی و هنری این مهد تمدن و هنر همراه خواهد بود که از هنرمندان فعال استان تجلیل بعمل می آید.

هادی‌نیا برگزاری سرود انقلابی 1600 نفری دانش‌آموزان استان همزمان با لحظه ورود امام خمینی(ره) به میهن اسلامی در 12 بهمن را یکی دیگر از برنامه‌های شاخص دبیرخانه کانون های مساجد آذربایجان‌شرقی برشمرد و گفت: گروه‌های سرود منتخب در سراسر استان برای اجرای برنامه‌ای فاخر در مصلاهای نماز جمعه را انجام می دهند.

مسؤول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی با اشاره به این‌که تمامی گروه‌های سرود در سراسر کشور متنی واحد با آهنگی مشترک را اجرا خواهند کرد، افزود: لباس گروه‌های استان نیز متحدالشکل بوده و زیر نظر اساتید موسیقی و مربیان سرود مدارس استان آموزش خواهند دید.

وی برگزاری چهارمین جشنواره سراسری بانوی صبور را دیگر برنامه مهم دبیرخانه کانون های مساجد استان دانست و افزود: فراخوان این جشنواره نیز با محوریت شخصیت حضرت زینب(س)، بانوان فرهیخته انقلابی، دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم منتشر شده و قرار است به زودی مراسم اختتامیه با مشارکت نهادهای مختلف فرهنگی برگزار شود.

هادی‌نیا در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: دستاوردهای نظام اسلامی در این عرصه نیز قابل توجه است، چنانکه فعالیت بیش از 24 هزار کانون فرهنگی هنری در سراسر کشور نمونه‌ای از فعالیت جهادی و انقلابی در حوزه فرهنگ است.

وی با بیان این‌که هنر و رسانه یکی از تاثیرگذارترین ابزارهای تبلیغی و فرهنگی است، بر لزوم توجه به این ابزار قدرتمند در حفظ و حراست از ارزش های ملی، معنوی و انقلابی ـدکید کرد.

گفتنی است، در ادامه این نشست مسؤول کمیته فرهنگی هنری ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در استان و همچنین نمایندگان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، صدا و سیما، شهرداری تبریز، بسیج هنرمندان، نیروی انتظامی، بسیج دانش آموزی، حوزه هنری، آموزش و پرورش، خانه مطبوعات و رسانه‌های استان و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به تشریح نکته نظرات خود پرداختند.

چاپ خبر