جامعه نیاز به فرهنگ سازی اصیل و انقلابی دارد
آیت الله علما، گفت: تمام ابعاد و شئون اجتماعی ما نیازمند فرهنگ سازی اصیل و انقلابی است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، «آیت الله مصطفی علما» امروز(دوشنبه، 24 دی) در دیدار با سرپرست و کارکنان دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، گفت: کار فرهنگی در همه جا به شدت نیاز هست به ویژه در استان کرمانشاه که هشت سال درگیر جنگ تحمیلی بود.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، با اشاره به پدیده حاشیه نشینی به عنوان یکی از تبعات جنگ، افزود: شهر کرمانشاه بافت اصیل خود را از دست داده و به شدت در تمام ابعاد و شئون اجتماعی، احتیاج به کار فرهنگی دارد.

 

وی با تأکید بر ضرورت کار فرهنگی به ویژه در میان نسل جوان، دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی و مدارس، اظهار کرد: اگر بتوانیم باید ابزار و اسباب کار را فراهم کنیم به سبب اینکه کار فرهنگی بسیار مهمی است.

 

امام جمعه کرمانشاه، ابراز کرد: کار فرهنگی روی جامعه به ویژه جوانان، مردان و زنان، در رأس امورات از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

وی بیان کرد: دولت باید بودجه های فرهنگی را افزایش داده و برای آن برنامه داشته باشد.برنامه ای که باید در مسیر انقلاب و اسلام باشد.

 

آیت الله علما، با اشاره به یکی از فرازهای سخنان امام راحل: «بچه مسلمان باید از دانشگاه بیرون بیاید»، گفت: تحقق این مهم به اسباب لازم، کارفرهنگی، راهنمایی و تلاش متولیان امر نیاز دارد.

 

وی با ابراز نارضایتی از وضعیت مراکز مرتبط با جوانان و فاصله آن با اهداف و آرمان های مذکور، اضافه کرد: مقابله با هجمه های نرم دشمن، شبکه های اجتماعی و فضای مجازی؛ کار فرهنگی زیادی را می طلبد که اختصاص به یک یا دو دستگاه مشخص ندارد.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، با تأکید بر اینکه همه باید به میدان بیایند، گفت: باید به گونه ای فضاسازی شود که همه مردم در قبال کار فرهنگی احساس وظیفه کنند.

 

وی با اشاره به اینکه باید والدین را در خصوص آسیب های تلفن همراه و فضای مجازی آگاه کرد، بیان کرد: گسترش استفاده از تلفن های همراه، نوع تعاملات و ارتباطات خانوادگی را تحت تأثیر قرار داده است به گونه ای که در جمع خانواده و جلسات رسمی هم به محض اینکه فضا را مساعد ببینند؛ تلفن های خود را در می آوردند و درگیر این فضا می شود.

 

آیت الله علما، با اشاره به تغییرات فرهنگی که روی جامعه اثرگذاشته است، گفت: فرهنگی غربی حتی در سفره ها، ساختمان ها و لباس های ما هم تأثیرگذار بوده است. این ها احتیاج به کار و فرهنگ سازی اصیل اسلامی و انقلابی دارد لذا باید همه به میدان بیاییم و کمک کنیم.

 

 

چاپ خبر