نماینده ولی فقیه در گلستان:
شان روحانیت شان رهبری یک جامعه است/ حوزه های علمیه گلستان نیازمند توجه بیشتر
آیت‌الله نورمفیدی گفت: شان روحانیت شان رهبری یک جامعه است و مسئولیت سنگینی در جامعه برعهده دارند.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، آیت الله «سید کاظم نورمفیدی» شامگاه (دوشنبه ۲۴ دی) در دیدار صمیمی علما و روحانیون استان گلستان با رئیس جمهوری اظهار کرد: قول ثقیل مدیریت انسان‌ها است که مدیریت معنوی و مدیریت دنیایی در زندگی به‌شمار می‌رود و این مسئولیت همه انبیا بود.

 

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه اگر مدیریتی بخواهد مدیریت معنوی انسان‌ها را برعهده داشته باشد کار بسیار سختی است، ادامه داد: قول ثقیل و مسئولیت‌ها بدون شب‌خیزی امکان پذیر نیست و نیایش‌های شبانه گام‌های انسان را مستحکم می‌کند.

 

آیت‌الله نورمفیدی با اشاره به اینکه کسی که در جایگاه قول ثقیل قرار می‌گیرد باید تلاش مستمر داشته باشد، افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی مقام معظم رهبری قول ثقیل است و به دنبال آن مهمترین کسی که در کشور مسئولیت دارد رئیس جمهور است.

 

وی تاکید کرد: وقتی مردم روسای جمهور را انتخاب کردند مسئولیت سنگینی به آن‌ها واگذار شده است.

 

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه شان روحانیت شان رهبری یک جامعه است، گفت: طلبه‌ها با رفتار و اخلاق خود باید دستگیر جامعه باشند وگرنه این شان برای ما در جامعه نخواهد بود.

 

آیت‌الله نورمفیدی گفت: هر کسی که به شکلی مسئولیتی در جامعه دارد امانت الهی برعهده آن نهاده شده که باید از آن صیانت کند و این صیانت در رفتار، برخورد و اخلاق انسان‌ها است.

 

وی افزود: مسئولیت روحانیون در جامعه سنگین است و اگر بخواهیم این بار مسئولیت را تحمل کنیم باید شب‌خیزی داشته باشیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان گلستان افزود: امروز مشکلات در کشور زیاد است و همه از شرایط آگاه هستیم و باید با تمام وجود از انقلاب اسلامی صیانت کنیم.

 

آیت‌الله نورمفیدی تاکید کرد: شهدای زیادی برای استقلال و آزادی کشور اعطا کردیم، این مقطع زمانی بسیار حساس است و کوچک‌ترین کوتاهی داشته باشیم باید فردای قیامت پاسخگو باشیم.

 

وی با بیان اینکه امروز دولتی‌ها بیش از توانشان فعالیت می‌کنند، متذکر شد: قطعا خدا این تلاش‌ها را بی‌نتیجه نمی‌گذارد.

 

نماینده ولی فقیه در گلستان ۹۹ مدرسه علمیه اهل سنت با یک هزار و ۶۴۰ طلبه اهل سنت داریم، گفت: ۲۱ حوزه علیمه برادر و ۱۴ حوزه علمیه خواهر در استان گلستان داریم و ۲ هزار مبلغ خانم در استان گلستان تحصیل می‌کنند.

 

وی به توجه بیشتر به حوزه‌های علمیه استان گلستان تاکید کرد.

 

چاپ خبر