امام جمعه خوسف:
شورای آموزش و پرورش تنها اتاق پشتیبانی مسائل مالی نباشد
حجت الاسلام شاهبیکی با بیان اینکه آموزش و پرورش مسئله ای تخصصی است، گفت: شورای آموزش و پرورش در این راستا باید تمرکز و تشریک مساعی بیشتری داشته باشد و فقط اتاق پشتیبانی مسائل مادی نباشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خوسف، حجت الاسلام «حامد شاهبیکی» امروز دوشنبه (24دی) در شورای آموزش و پرورش شهرستان خوسف اظهار کرد: شورای آموزش و پرورش باید در همه ارکان تصمیم گیری در مسئله تعلیم و تربیت تمرکز کند تا به نتیجه مطلوب برسد.

 

امام جمعه خوسف با بیان اینکه آموزش و پرورش باید تقویت شود، گفت: آینده مملکت در این است که همه ارگان ها در خصوص تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش را یاری کنند چرا که با همه نقص های آموزشی، بودن این نهاد مهمتر است.

 

حجت الاسلام شاهبیکی با بیان اینکه آموزش و پرورش مسئله ای تخصصی است، گفت: شورای آموزش و پرورش در این راستا باید تمرکز و تشریک مساعی بیشتری داشته باشد و فقط اتاق پشتیبانی مسائل مادی نباشد.

 

وی با اشاره به هفته شوراهای آموزش و پرورش، افزود: سند تحول آموزش و پرورش متن ارزشمندی است که اهداف خوبی داشته و مبانی آن باید به طور منظم یادآوری شود.

 

امام جمعه خوسف تصریح کرد: سند تحول آموزش و پرورش، مهجور است و تا رسیدن به اهداف باید برنامه ریزی شود.

 

حجت الاسلام شاهبیکی گفت: در بحث مشارکت و نظارت همگانی مردم نقش پررنگی دارند که باید در این راستا هم فرهنگ سازی شود.

 

وی عدالت تحصیلی و آموزشی را مهم و حیاتی دانست و افزود: در جامعه ما عدالت تحصیلی محقق نمی شود چراکه بچه های مناطق محروم استعدادهای خوبی دارند که باید برای آنها کلاس ها و کنکورهای یکسانی برگزار شود.

 

همچنین «حسین مهران فر» رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت‌های اداره آموزش و پرورش خراسان جنوبی در این جلسه اظهار کرد: شورای آموزش و پرورش 26 دی ماه 72 به تصویب مجلس چهارم رسیده و هم اکنون مشارکت مردم در مقوله آموزش و پرورش مسئله مهمی است چرا که آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه تصمیم ساز و تصمیم گیر است که خانواده ها در این نهاد به هر نحوی سهیم هستند.

 

مهران فر ادامه داد: آسیب های اجتماعی زمانی درست می شود که از آموزش و پرورش غافل می شویم چراکه هزینه کرد در خشت اول که آموزش و پرورش است، مهم است.

 

وی با بیان اینکه بزرگترین مرجع تصمیم گیری برای آموزش و پرورش، شورای آموزش و پرورش است، یادآور شد: آموزش پرورش دستگاه حساسی است که تصمیم گیری های  آن باید به نفع دانش آموزان باشد چرا که عدالت اجتماعی در این نهاد نمود دارد.

 

در این جلسه همچنین معاون پژوهشی آموزش و پرورش شهرستان خوسف، از اعزام دانش آموزان این شهرستان به اردوی راهیان نور خبر داد و اظهار کرد:  78 پسر و 38 دختر به این اردو اعزام می شوند.

 

«امیر آسمانی» ادامه داد: در این اردوی پنج روزه پسران ششم بهمن ماه و دختران ششم اسفندماه سال جاری اعزام می شوند.

 

وی با اشاره به برنامه های معاونت پژوهشی اداره آموزش و پرورش برای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و دهه فجر، گفت: همزمان با دهه فجر نخستین چمن مصنوعی شهرستان خوسف افتتاح می شود.

 

معاون پژوهشی آموزش و پرورش شهرستان خوسف همچنین زنگ انقلاب، گفتمان های دینی در خصوص دستاوردهای انقلاب، جشنواره ها و نمایشگاه عکس با موضوع انقلاب و امید به آینده و مسابقه انشا نویسی و مقاله نویسی، جشن یاوران انقلاب و همایش وارثان انقلاب و یادواره شهید قهرمان خوسف را از دیگر برنامه این معاونت در دهه فجر برشمرد و افزود: تعداد  40 برنامه پژوهشی، ورزشی و آموزشی همزمان با دهه فجر اجرا می شود.

 

 

 

چاپ خبر