رئیس جمهوری در گرگان:
نباید در برابر فشار دشمن خود را ببازیم/ آنهایی که به دولت انتقاد می‌کنند جایزه هم می‌گیرند
روحانی گفت: باید همه تمرکز ما برای حل مشکلات مردم باشد و باید در برابر دشمن تسلیم نشویم و نباید در برابر فشار دشمن خود را ببازیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، حجت‌الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» عصر امروز (دوشنبه ۲۴ دی) در جلسه توسعه و برگزیدگان استان گلستان و افتتاح همزمان پروژه‌های زیربنایی و اقتصادی استان اظهار کرد:  نخستین سفر من به شهرستان گرگان مربوط به سال ۱۳۴۵ می‌شود و در آن سال ۱۸ سال سن داشتم و یک ماه ماه رمضان در گرگان سخنرانی کردم.

 

رئیس جمهوری گفت: با مهر و محبت مردم استان گلستان آشنا هستم، از اینکه طرح‌های مختلف در استان مطرح شد و بیان شد مجموع این پروژه‌ها ۱۸ هزار میلیارد تومان بوده که ۳ هزار میلیارد تومان ریالی و رقم قابل توجه ارزی است که بسیار خوشحال کننده بود.

 

حجت الاسلام روحانی گفت: امروز بحث اصولگرا، اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا و مستقلان و جناح‌ها نیست و روز وحدت و اتحاد ما است.

 

وی گفت: باید همه تمرکز ما برای حل مشکلات مردم باشد و باید در برابر دشمن تسلیم نشویم و نباید در برابر فشار دشمن خود را ببازیم.

 

رئیس جمهوری افزود: امروز روز سختی و مشکلات است و می دانم که مردم ما در سختی و مشکلات هستند و در تلاش هستیم که این مشکلات را کم کنیم.

 

وی گفت: قیمت خرید گندم را ۲۲ درصد افزایش دادیم و برای حقوق‌بگیران ما ۲۰ درصد افزایش حقوق در بودجه پیش‌بینی کردیم و توان ما همین قدر بوده و با این توان خواستیم مردم را یاری کنیم.

 

رئیس جمهوری با بیان اینکه تلاش ما برای کاهش مشکلات مردم است، گفت: همه کشورهای دنیا روزهای سختی داشتند، آلمان زمانی پیشرفت کرد در جنگ جهانی نابود شد و همه مردم آن کشور به میدان آمدند و مشکلاتشان حل شد.

 

حجت الاسلام روحانی با بیان اینکه هر ملتی روزهای سختی دارد و باید این شرایط را تحمل کنیم، افزود: مردم عراق سختی زیادی کشیدند و هنوز هم عراق که امروز مستقل است هنوز آزاد نشده و نتوانسته آمریکایی‌ها را بیرون کند.

 

وی افزود: ملت بزرگ ما در مذاکرات هسته‌ای از فصل ۷ سازمان ملل خارج شد و یک افتخار بزرگ برای ملت ایران است.

 

رئیس جمهوری گفت: هر کشوری که وارد فصل ۷ سازمان ملل می‌شود یا اشغال شد یا وارد جنگ شد و ما اجازه ندادیم که این کشور اشغال شود و اقتدار این کشور به تصویب رسید و کار بزرگی انجام دادیم.

 

حجت الاسلام روحانی گفت: امروز همه جناح‌ها باید دست به دست هم بدهیم و متحد در برابر آنهایی که چشم طمع به استقلال ایران دوختند ایست کنیم.

 

وی یادآور شد: جوانان، بانوان، اقوام و مذاهب باید در بخش‌های مختلف به‌کارگیری کنیم و در این دولت در این راستا تلاش شده است.

 

رئیس جمهوری تاکید کرد: در زمان انتخابات همانطور که همه را به وظیفه شرعی و انقلابی دعوت می‌کنیم باید همانگونه بعد از آن عمل کنیم، افتخار می‌کنم دولت یازدهم و دوازدهم بیشترین انتقاد پذیری را در تاریخ ایران داشته است.

 

وی با بیان اینکه آنهایی که به دولت انتقاد می‌کنند جایزه هم می‌گیرند، افزود: یادتان باشد وقتی انتقاد آزاد شد در دامنه دولت و رئیس جمهور نمی‌ماند و دامنه آن وسیع است و باید وسیع هم باشد.

 

رئیس جمهوری گفت: اینجا استعدادهای فراوانی وجود دارد باید استفاده شود، چرا باید در گلستان کمبود آب داشته باشیم استانی که لب دریا است چرا این استان تشنه باشد و بیاید آب را شیرین کنید.

 

حجت الاسلام روحانی گفت: در تهران و جلسه وزرا بیان کردم که تامین آب حق مردم گرگان است و بخش‌های صنعت اگر در توانشان باشد آب را خریداری می‌کنند.

 

وی افزود: اگر صندوق می‌خواهد برای ۵۰۰ هکتار گلخانه سهم بگذارد قبول می‌کنم و درایت دولت تصویب می‌کنیم.

 

رئیس جمهور با اشاره به موضوع گردشگری، تاکید کرد: گاهی با سخت‌گیری‌های محیط زیست موافق نیستم، در مورد آشوراده بحث‌های زیست‌محیطی شد و بیان داشتیم که بر روی کاغد مطرح شود و بر اساس توجه به مسائل زیست‌محیطی بحث گردشگری را دنبال کنیم.

 

حجت الاسلام روحانی افزود: باید تالاب‌ها و خلیج‌ها که تنها خلیج دریای خزر است و بسیار اهمیت دارد توجه شود.

 

رئیس جمهوری با بیان اینکه برخی از قولهای گذشته در سفر را اجرایی کردیم، گفت: در سفر گذشته برای زهکشی ۲۲ هزار هکتار مصوب داشتیم ولی ۳۳ هزار هکتار انجام دادیم.

 

حجت الاسلام روحانی گفت: در بحث راه آهن تعهدات خود را انجام دادیم و این طرح شاید نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در برداشته و اجرای این طرح اتفاق بزرگی است و حوادث ماه‌های اخیر کار را به تعویق انداخته است.

 

وی تاکید کرد: طرح راه آهن گرگان به مشهد موضوعی نیست که دولت به تنهایی اجرا کند و آن را دنبال می‌کنیم.

 

رئیس جمهوری تاکید کرد: بانک سرمایه‌اش برای مردم است و سپرده‌گذاری با سود ۱۵ درصد از بانک‌ها اتفاق می‌افتدو مسکن با سود ۲ درصد ممکن نیست.

 

وی گفت: برای جوانان خانه اولی با سرمایه‌گذاری تسهیلات با نرخ ۶ درصد را در دستور کار قرار دادیم.

 

حجت الاسلام روحانی افزود: اراده جدی‌تری در وزارت مسکن وجود دارد و وزیر قول داده و بیان کرده که ۹۰۰ واحد مسکونی را تکمیل می‌کنم و می‌سازم و می‌خواهد ۴۰۰ هزار واجد را بسازد ما به آن کمک می‌کنیم.

 

رئیس جمهوری گفت: جاهایی که بتوانیم زمین مجانی دولت داشته باشد برای توسعه‌گران و سازندگان مسکن واگذار می‌کند.

 

وی به ساخت ۴ هزار مسکن در استان گلستان اشاره کرد و گفت: با ساخت مسکن به دنبال صرفه‌جویی مصرف انرژی و رفاه مردم هستیم و ساخت مسکن به زیبایی شهر نیز کمک می‌کنیم.

 

چاپ خبر