مدیر آموزش و پرورش شهرستان خوسف:
کسب رتبه نخست پژوهش توسط پژوهشگران فرهنگی خوسف
دانایی از کسب رتبه نخست پژوهشگران فرهنگی شهرستان خوسف در مسابقات استانی خبر داد وگفت: همکاران آموزش و پرورش خوسف در اقدام پژوهی رتبه سوم و در بحث تولید محتوای الکترونیک و کامپیوتر برگزیده کشوری شده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خوسف، «محمد دانایی» امروز دوشنبه (۲۴ دی) در جلسه شورای آموزش و پرورش ضمن گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش، اظهار کرد: روز شمار این هفته از ۲۴ دی آغاز و تا ۳۰ دی ادامه دارد.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خوسف با بیان اینکه 45 درصد مدارس کشور زیر 40 نفر جمعیت دارند، گفت: 14 میلیون دانش آموز در سال تحصیل جدید، نیاز به مشارکت مردم و مسئولان در امر آموزش و پرورش دارند.

 

دانایی تصریح کرد: با مشارکت ارگان های دولتی و مردم زمینه تحقق حداقلی برنامه ها و راهکارهای برنامه های تحول بنیادی آموزش و پرورش محقق می شود.

 

فاز نخست چمن مصنوعی خوسف در دهه فجر افتتاح می شود

وی با اشاره به اجرای چمن مصنوعی در شهرستان خوسف، افزود: با همکاری شهرداری و شورای شهر خوسف، تمام کارهای زیربنایی این پروژه انجام شده و فاز اول چمن مصنوعی همزمان با دهه فجر افتتاح و قابل بهره برداری است.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خوسف با اشاره به آسیب های اجتماعی پیش روی دانش آموزان، یادآور شد: در راستای کاهش آسیب های اجتماعی تاکنون پنج کارگاه آموزشی ویژه اولیاء دانش آموزان برگزار شده است.

 

وی با بیان اینکه درمان دو دانش آموز بد سرپرست انجام شده است، خاطرنشان کرد: همچنین هشت ساعت ضمن خدمت برای مدیران مدارس شهرستان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی برگزار شده است.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خوسف از ثبت نام متقاضیان دریافت مدرک تحصیلی خبر داد و گفت: داوطلبان 18 سال سن می توانند برای دریافت مدارک تحصیلی در پایه ششم و نهم ثبت نام و به ازای هر عنوان درسی و آزمون، 10 هزار تومان پرداخت کند.

 

دانایی اظهار کرد: دانش آموزان عادی که در پایه تحصیلی ابتدایی اختلال دارند توسط مدیران و معلمان مدارس شناسایی شده و برای هر دانش آموز تمرینات و آموزش های لازم داده می شود، ولی مرکز اختلالات شهرستان خوسف بابت هزینه های جاری و تشکیلات و ملزومات با مشکل مواجه است.

 

وی ادامه داد: در این راستا برای هر جلسه 5 هزار تومان باید توسط دانش آموز پرداخت شود که برای 15 جلسه تکمیلی، خانواده ها با مشکل مواجه هستند.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خوسف یادآور شد: سند تحول بنیادی آموزش و پرورش، بر مشارکت تمام دستگاه های اداری تاکید دارد که با همکاری دستگاه ها و دهیاران روستا و شوراها مشکل دانش آموزان عادی دارای اختلال رفع می شود.

 

دانایی با اشاره به مشکلات پیش روی پژوهش سرای دکتر شکوهی خوسف، گفت: این پژوهش سرا باید به صورت هیئت امنایی اداره شود تا مشکلات آن رفع شود.

 

وی از کسب رتبه نخست پژوهشگران فرهنگی شهرستان خوسف در مسابقات استانی خبر داد و اضافه کرد: همکاران آموزش و پرورش خوسف در اقدام پژوهی رتبه سوم و در بحث تولید محتوای الکترونیک و کامپیوتر برگزیده کشوری را از آن خود کرده اند که نشان دهند توجه بیشتر مسئولان به این پژوهش سرا است.

 

 

 

چاپ خبر