تازه ترین نظرسنجی «سی ان ان» نشان می دهد
افزایش ۵ درصدی نارضایتی از مسئول تعطیلی دولت در آمریکا
نظرسنجی «س ان ان» نشان می دهد که اکثریت آمریکایی ها «دونالد ترامپ» را مسئول هر آنچه که پیش آمده است،می دانند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «سی ان ان»،در بحبوحه طولانی ترین تعطیلی دولت در تاریخ آمریکا،اکثریت آمریکایی ها «دونالد ترامپ» را مسئول هر آنچه که پیش آمده است،می دانند.

تازه ترین نظرسنجی «سی ان ان» نشان می دهد که مردم آمریکا رئیس جمهوری این کشور را به مراتب بیشتر از دموکرات ها مسئول تعطیلی دولت و وضعیت فعلی به وجود آمده در کشور می دانند.

همچنین بر اساس این نظرسنجی،نارضایتی از ترامپ از ماه گذشته تا کنون پنج درصد افزایش داشته و به 57 درصد رسیده است.

گفتگو میان رئیس جمهوری آمریکا  و رهبران کنگره متوقف شده است به این دلیل که دموکرات ها زیر بار بودجه ای که ترامپ برای ساخت دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک طلب کرده است،نمی روند.

نظرسنجی «سی ان ان» حاکی از آن است که افکار عمومی در آمریکا پیشنهاد دونالد ترامپ را نامطلوب می دانند و بیش از 56 درصد آمریکایی ها با ساخت دیوار مخالفت کرده اند.

45 درصد از افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند هم می گویند که وضعیت کنونی در مرز آمریکا و مکزیک ،بحرانی است که به دلیل سیاست های ترامپ به وجود آمده است.

اما در میان احزاب اصلی در آمریکا هم از هر 10 دموکرات 9 نفر مخالف ساخت دیوار مرزی هستند در حالی که در جمهوری خواهان این آمار تقریبا بر عکس است و از هر 10 جمهوری خواه 8 نفر موافق ساخت دیوار هستند.

نظرسنجی «سی ان ان» در روزهای دهم و یازدهم ژانویه انجام شده و از 848 نفر خواسته شد تا درباره پیشنهاد رئیس جمهوری آمریکا برای ساخت دیوار مرزی و همچنین تعطیلی دولت در این کشور نظر بدهند.

چاپ خبر