ژست جدید «ترامپ» برای حفظ آبروی واشنگتن
بیشترین منفعت حضور نیروهای آمریکایی، برای «سوریه-ایران-روسیه» بود
ترامپ در یک حرکت نمادین برای برای حفظ آبروی خود به دنبال نتیجه غیرقابل قبول چهار سال حضور غیرمجاز آمریکا در سوریه و خروج ناگهانی از این کشور، یک بار دیگر مسئله اعتبار ارتش آمریکا برای نابود کردن گروه تروریستی داعش را مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «راشاتودی»، رئیس جمهوری آمریکا به ترکیه که یکی از متحدان واشنگتن در «ناتو» است در مورد فشارهای اقتصادی نابود کننده در صورت حمله به کردهای سوریه هشدار داد.

«دونالد ترامپ» در یک پیام توئیتری در این باره نوشت که اگر در جریان خروج دیرتر از هنگام نیروهای آمریکایی از سوریه،ترکیه به کردها حمله کند با فشارهای اقتصادی بسیار سخت آمریکا مواجه خواهد شد.

ترامپ از آنکارا خواست تا یک منطقه امن 20 مایلی ایجاد کند و هشدار داد که اگر اقدامی در جهت حمله به کردها انجام دهد ،واشنگتن اقتصادش را نابود خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت که هنوز از پایگاه هایش برای هدف قرار دادن شبه نظامیان داعش در صورت ظاهر شدن دوباره آنها در سوریه،استفاده می کند.

ترامپ در یک حرکت نمادین برای برای حفظ آبروی خود به دنبال نتیجه غیرقابل قبول چهار سال حضور غیرمجاز آمریکا در سوریه و خروج ناگهانی از این کشور، یک بار دیگر مسئله اعتبار ارتش آمریکا برای نابود کردن گروه تروریستی داعش را مطرح کرد ،بدون توجه به این واقعیت که بخش عمده این کشور با تلاش ارتش سوریه و به حمایت نیروهای نظامی روسیه از دست تروریست ها خارج شد.

او در «توئیت» خود نوشت: «روسیه،ایران و سوریه بیشترین منفعت را از سیاست بلندمدت آمریکا برای نابود کردن داعش در سوریه بردند چرا که داعش دشمن طبیعی آنها است.ما هم این شرایط منتفع شدیم اما حالا وقت آن است که نیروهایمان را به خانه بازگردانیم.»

در پیام توئیتری ترامپ آمده است: «جنگ های بی پایان را متوقف کنید.»!

رئیس جمهوری آمریکا،ماه گذشته تصمیم گرفت تا دو هزار نیروی آمریکایی را از سوریه خارج کند.

این در حالی است که «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا گفت تا زمانی که ترکیه امنیت شبه نظامیان کرد مورد حمایت آمریکا در سوریه را تضمین نکند،نیروهای آمریکایی از این کشور خارج نخواهند شد.

چاپ خبر