مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی:
حوزه فرهنگ ظرفیتی عظیم برای اشتغال، کارآفرینی و تولید دارد
محمدپور گفت: حوزه فرهنگ و هنر عرصه مطمئن برای اشتغال، کارآفرینی و تولید است اما هنوز جایگاه اصلی خود را در جامعه نیافته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز، «محمد محمدپور» عصر امروز در نخستین جلسه کارگروه همکاری مشترک بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، اظهار داشت: حوزه فرهنگ و هنر حوزه‌ مطمئن برای اشتغال، کارآفرینی و تولید است اما هنوز جایگاه اصلی خود را در جامعه نیافته و در اذهان عمومی سربار بخش‌های دیگر تلقی می‌شود، در صورتی که به ‌عنوان سرمایه سایر بخش‌ها و حوزه های ثروت‌خیز است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی همچنین به نقش تاثیرگذار آموزش در حوزه‌ فرهنگ و هنر اشاره کرد و گفت: زمینه‌ اشتغال و کارآفرینی در این حوزه گسترده است و باید از فرصت‌های آموزشی برای گسترش فعالیت ها در زمینه‌ فرهنگ و هنر بهره بگیریم.

محمدپور با اشاره به وجود ظرفیت های موجود در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای، بر لزوم ایجاد وحدت رویه میان دو اداره‌ کل برای ایجاد فرصت های اشتغال تاکید کرد.

وی در ادامه افزود: در حوزه ارایه آموزش های هنری و مهارتی یک سری استانداردهایی وجود دارد که باید مراعات شود و در عین حال باید از جزیره ای عمل کردن خودداری کرد چون از محور نتیجه بخش فاصله می گیریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بیان کرد: می توانیم با استفاده از توانمندی های موجود در هر 2 دستگاه، با ایجاد وحدت رویه و تقسیم کاری، فعالیت های آموزشی را بر اساس استاندارد با هدف اشتغالزایی پیش ببریم.

همچنین مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی نیز در این کارگروه گفت: هنر امروزه به صنعتی پر درآمد تبدیل شده است و در حوزه فرهنگ و هنر می توانیم از توانمندی های 2 دستگاه برای آموزش منتهی به بازار کار و ایجاد شغل استفاده کنیم. 

یعقوب نماینده اظهار داشت: جامعه از جزیره ای عمل کردن فعالیت های ادارات متضرر می شود و این موضوع می تواند موجب هدر رفت انرژی، فعالیت ها و کاهش اثربخشی آموزش ها شود.

وی با اشاره به حضور این اداره کل در بخش های مختلف آموزشی از جمله صنعت، کشاورزی، خدمات و فرهنگ و هنر افزود: در عرصه فرهنگ و هنر استاندارد های آموزشی متعددی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور وجود دارد که امید است با ایجاد همکاری و تعامل هرچه بیشتر بین 2 دستگاه گام های موثری در زمینه توسعه مهارت فعالان این بخش برداشته شود.

گفتنی است، کارگروه همکاری مشترک میان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی با هدف ایجاد زمینه برای تعالی بیش از پیش فرهنگ و هنر، پرهیز از جزیره‌ای عمل کردن و موازی کاری دستگاه ها و ایجاد فرصت های شغلی تشکیل شد.

چاپ خبر