امروز یکی از اصلی ترین رسالت کانون ها توجه به فضای مجازی و تولید محتوای خوب برای فضای مجازی است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، گفت: هر کانونی که در حوزه فضای مجازی طرح و ایده ارائه دهد به طور ویژه از بین طرح های ارائه شده، تعداد ۱۰ طرح را انتخاب و به شکل ویژه ازاین طرح ها حمایت می شود


به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان جنوب، حسین اسحاقی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، عصر امروز در گردهمایی کانون های مساجد جنوب کرمان، ضمن عرض خیرمقدم گفت: به لطف خداوند کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور بزودی به درختی تنومند تبدیل می شود.
حسین اسحاقی، با بیان این مطلب که امروز مفتخرم در جمع شما حضور دارم، افزود: بنده خودم عضوی از خانواده بزرگ کانون های مساجد و مدیر مسئول کانون امام هادی علیه السلام جبالبارز هستم.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، خاطرنشان کرد: یکی از طرح های ریشه دار در مساجد کشور، طرح تلاوت نور ( تلاوت یک صفحه از قرآن کریم بعد از نماز مغرب و عشاء) است که به وسیله کانون ها اجرا می شود.

وی، با بیان این مطلب که اصلی ترین رسالت کانون های فرهنگی هنری مساجد، تربیت هنرمند متعهد است، ابراز داشت: تاکنون این امر تا حدود زیادی تحقق یافته است.
اسحاقی، اضافه کرد: یکی دیگر از  اصلی ترین رسالت کانون ها بحث توجه به فضای مجازی و تولید محتوای خوب برای فضای مجازی است.

وی، با اشاره به این مطلب که سامانه بچه های مسجد راه اندازی شده است، خاطرنشان ساخت: این سامانه یک شبکه بزرگ اجتماعی را به وجود آورده است و تاکنون اطلاعات قریب به 15 هزار نفر از اعضای کانون ها ثبت سامانه بچه های مسجد شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، بیان داشت: یکی از ویژگی های فعالیت در کانون های مساجد به ویژه جنوب کرمان، عشق به انجام فعالیت های فرهنگی و مذهبی در کانون های مساجد است.

وی، یادآور شد: در حوزه فعالیت های فرهنگی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان و به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، نمایشگاه های کتاب را راه اندازی کرده است.

اسحاقی، اضافه کرد: از زمان مدیریت بنده در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، این سومین نمایشگاه کتابی است که هرساله با ریکرد متفاوت تر و بهتری راه اندازی شده است.

مدبر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، ابراز داشت: فروش رو به رشد هر ساله نمایشگاه کتاب، نشان از توجه مردم به حوزه کتاب و کتابخوانی است.


وی، در ادامه، با اشاره به این مطلب که کار فرهنگی باید کارشناسی انجام شود، افزود: وقتی کار اصولی و کارشناسی انجام شود قطعا شاهد نتیجه مطلوب هستیم.

اسحاقی، گفت: امسال 560 ناشر جهت حضور در ششمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی جنوب کرمان ثبت نام کردند و به دلیل محدودیت فضا، امکان حضور 220 ناشر فراهم شده است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، با بیان این مطلب که کانون های مساجد علاوه بر رسالتی ( تربیت هنرمند متعهد)، که دارند، باید به چند مسئله توجه کنند، گفت: یکی دیگر از  اصلی ترین رسالت کانون ها توجه به فضای مجازی و تولید محتوای خوب برای فضای مجازی است. بنابراین هر کانونی که در حوزه فضای مجازی طرح و ایده ارائه دهد و به طور ویژه از بین طرح های ارائه شده، تعداد 10 طرح را انتخاب و به شکل ویژه از طرح های منتخب حمایت می کنیم.

وی، با اشاره به این مطلب که جمعیت قابل توجهی از مردم جنوب استان در روستاها زندگی می کنند، ابراز داشت: یکی از اهداف اصلی کانون ها انجام فعالیت های فرهنگی در روستاها است.

اسحاقی، تصریح کرد: اگر کانون های مساجد روستاهای بالای یکهزار نفر در بحث کتاب و کتابخوانی ایده و طرح ارائه کنند، ما بع طور ویژه از طرح های آنها حمایت می کنیم.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، به سه طرح فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: طرح های پایتخت کتاب، جام باشگاه های کتابخوانی و نیز روستاها و عشایر دوستدار کتاب سه طرحی هستند که این حوزه توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان در این مناطق در حال اجرا هستند.
اسحاقی، با بیان این مطلب که یکی دیگر از رسالت های کانون های مساجد فعالیت در حوزه قرآن است که به همین منظور هر ساله با حمایت دولت آزمون حفظ و مفاهیم را برگزار می کند.
وی، تصریح کرد: در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هر کانون مسجدی که ایده و طرح نو ارائه کند از حمایت ویژه برخوردار می شود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، با بیان این مطلب که در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم، ابراز داشت: از طرح های کانون ها در حوزه ایثار و شهادت استقبال کرده و به صورت ویژه از آنها حمایت می کنیم.

شایان ذکر است؛ این گردهمایی با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد جنوب کرمان و فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد جنوب کرمان در سالن همایش های بخش جنبی ششمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی جنوب کرمان برگزار شد.

چاپ خبر