رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا
هدف دشمنان از فتنه محدود کردن قدرت منطقه ای ایران است
حجت الاسلام سعیدی گفت: دشمنان انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۷ به اهدافشان که تضعیف جمهوری اسلامی و محدود کردن نفوذ و قدرت منطقه ای ایران بود نرسیدند لذا همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند ممکن است در سال ۱۳۹۸ دست به فتنه انگیزی جدیدی بزنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اولین همایش مدیران ارشد روحانی نیروهای مسلح با حضور روحانیونی از ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به میزبانی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد. در این همایش یک روزه که با هدف انتقال سیاست های کلی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا، ارائه خلاقیتها و ابتکارات روحانیون نیروهای مسلح، تبادل اطلاعات بین آنها، هم افزایی بین روحانیون نیروهای مسلح و تبیین دستآوردهای انقلاب اسلامی برگزار شد.

 

حجت الاسلام «سعیدی» طی سخنانی به تحلیل شرایط سیاسی روز پرداخت و گفت: دشمنان انقلاب اسلامی در سال 1397 به اهدافشان در رابطه با تضعیف جمهوری اسلامی و محدود کردن نفوذ و قدرت منطقه ای ایران نرسیدند لذا همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند ممکن است در سال 1398 دست به فتنه انگیزی جدیدی بزنند.

 

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا تضعیف و خنثی سازی نیروهای به زعم آمریکا بی ثبات ساز جهانی، همراه کردن دیگر قدرت های جهان مانند چین و روسیه با اهداف خودشان و کمک به رام کردن نیروهای به قول خودشان واگرا را از جمله اهداف آمریکا برای تسلط بر منطقه مهم و راهبردی غرب آسیا دانست و گفت: استراتژیست های آمریکا معتقد هستند اگر آمریکا تا سال 2025 به این اهداف خودش نرسد شاهد افول امپراطوریش خواهد بود.

 

حجت الاسلام سعیدی راهکارهای روسای جمهور آمریکا در سنوات گذشته برای رسیدن به اهداف سلطه جویانه این کشور را متفاوت دانست و گفت: بوش، راهبرد حضور نظامی در منطقه با هدف مهار قدرت ایران، اوباما بکارگیری قدرت هوشمند در مهار، تضعیف و در نهایت از بین بردن قدرت ایران با استفاده از ابزار حذف قدرت هسته ای، نفی قدرت منطقه ای و عدم حمایت از حزب الله و حماس و ترامپ نیز عناصر قدرت در ایران که انسجام ملی، قدرت منطقه ای، عمق راهبردی، قدرت دفاعی و قدرت انرژی ما است را هدف قرار داده  و در زمینه تضعیف آنها کار کرده و می کنند.

 

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در ادامه، نعمت رهبری هوشمند و با تدبیر، حضور به موقع مردم در جاهایی که نیاز به حضور آنها بوده مانند حماسه نهم دی سال 1388، جوهره انقلابی ارکان نظام، ظرفیت های آفندی و پدافنی بسیار قوی ایران اسلامی، تجربه دفاع مقدس و نیروهای مسلح مکتبی و نیز در اختیار داشتن بخش مهمی از انرژی مورد نیاز دنیا را؛ از ارکان و عناصر مهم شکل دهنده قدرت راهبردی ایران اسلام دانست و گفت این موارد مانع از دستیابی آمریکا به اهدافش شده است.

 

وی در ادامه، فتنه را به دو نوع سخت و نرم تقسیم کرد و گفت: فتنه نیز مانند جنگ به دو شکل سخت و نرم تقسیم می شود که دشمن در فتنه نرم عقاید انسانها را تحت تأثیر قرار می دهد و منجر به فتنه سخت که درگیری فیزیکی و حضور در میدان تهاجم علیه نظام است می شود مانند آنچه در جریان انتخابات سال 1388 اتفاق افتاد.

 

حجت الاسلام سعیدی یکی از اهداف و راهکارهای مهم آمریکا و ایادی اش در به زانو درآوردن ایران اسلامی را همسو کردن اهداف مهاجمان خارجی با برخی جریان های غرب گرای داخلی دانست و گفت: دشمن می خواهد اهداف آنها را که تغییر نظام مقدس جمهوری اسلامی است همسو بنماید. مانند جریان فتنه 88 که دشمن خارجی از بیرون فتنه و آشوب های داخلی را حمایت می کرد و بعضی از عناصر داخلی هیچگاه آن را محکوم نکردند.

 

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا افزود: آمریکا با بحرانی جلوه دادن شرایط کشور به دنبال تغییر ضرورت های کشور است و در نظر دارد ضرورت سازی کرده و اولویت های کشور را آنطور که خود می خواهد به مردم ما القا نماید که البته و با تأسف در این زمینه در بین برخی مسئولین ما انفعال دیده می شود در حالی که باید با شجاعت و صراحت مردم را نسبت به اولویت های اصلی نظام و انقلاب هوشیار کرد.

 

وی در ادامه سخنانش به اولویتها و ظرفیت های نیروهای مسلح در هوشیاری و آگاه ساختن کارکنان و خانواده های آنها نسبت به اولویت های نظام اشاره کرد و گفت: یکی از ظرفیت های منحصر به فردی که در اختیار نیروهای مسلح است حضور جوانان این کشور برای گذراندن دوران خدمت نظام وظیفه می باشد به نحوی که از اول انقلاب تاکنون بیش از 15 میلیون نفر جوان به نیروهای مسلح آمده و خدمت سربازی خود را گذرانده اند و این فرصت بسیار خوبی برای تببین اهداف انقلاب، ضرورت های آن و اهداف دشمن است. همچنین کارکنان و خانواده های آنها نیز ظرفیت بسیار مهم دیگری هستند که باید وفاداری آنها را به نظام، انقلاب و ولایت هر روز بیشتر از قبل بنماییم.

 

حجت الاسلام سعیدی در انتهای سخنانش روحانیون نیروهای مسلح را به کسب مقبولیت و محبوبیت با رفتار پدرانه و عاطفی با زیر مجموعه و یکانی که در آن خدمت می کنند، دقت در نظارتها، انصاف در قضاوتها، توجه به درخواست کارکنانی که دسترسی به فرمانده مجموعه ندارند بویژه کارکنان وظیفه، توجه به آبروی افراد که مهم‌ترین داشته یک فرد مومن است، پرهیز از تجمل گرایی، شناسایی نیروهای نخبه و معرفی آنها به مجموعه جهت استفاده از توانمندی این افراد و توجه به اولویت های مد نظر فرمانده معظم کل قوا (مد ظله العالی) و توجه به شاخص های اثر بخش در گزارش های اِشراف فرماندهی  توصیه کرد./

 

 

 

چاپ خبر