بررسی گزارش FBI درباره ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا
مجلس نمایندگان آمریکا قرار است که گزارش درباره تحقیقات FBI در خصوص «دونالد ترامپ» را بررسی کند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از عربی 21، «جرولد نادلر» رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: کمیته مجلس نمایندگان آمریکا قرار است گزارشی را درباره تحقیقات FBI بررسی کند که آیا «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به نفع روسیه و ضد منافع آمریکا کار کرده است.

نادلر گفت: این کمیته برنامه هایی به منظور درک اقدامات رئیس جمهوری و پاسخ بهتر به دفتر تحقیقات فدرال نسبت به این رفتارهای ترامپ در طول هفته های آتی اتخاذ خواهد کرد.

 

وی ادامه داد: نمایندگان تلاش خواهند کرد تا از بازرسان دربرابر حملات فزاینده رئیس جمهوری محافظت کنند.

نادلر در این بیانیه گفت: هیچ دلیلی وجود ندارد که در جدیت یا حرفه ای بودن FBI به مانند رئیس جمهوری  تردید و شک ایجاد کرد.

 

رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا افزود: از این گزارش متوجه شدیم که در آغاز مدیریت ترامپ، رفتار رئیس جمهوری غیر معمول و بسیار نگران کننده بوده است، تاجایی که FBI احساس کرد که مجبور است که به اقدامات بی سابقه ای دست بزند؛ یعنی تحقیقات درزمینه جاسوسی رئیس جمهوری در زمان حکومتش.

روزنامه نیویورک تایمز پیش از این اعلام کرد که تحقیقات پس از غزل «جمیز کومی» از مدیریت دفتر تحقیقات در می 2017 میلادی آغاز شد. بازرسان FBI رفتارهای ترامپ را تهدیدی برای امنیت ملی دانستند.

 

این روزنامه اعلام کرد: مسئولان FBI نسبت به روابط ترامپ با روسیه در طول انتخابات 2016 میلادی شک کردند، اما عزل کومی با تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات مرتبط است، به همین دلیل دفتر تحقیقات معتقد است که ترامپ، کومی را عزل کرد تا از سیرعدالت جلوگیری کند.

براساس گزارش نیویورک تایمز،« رابرت مولر» بازرس ویژه، تحقیقات درباره ترامپ را آغاز کرده است. این تحقیقات درباره تاثیرگذاری روسیه در انتخابات 2016 آمریکاست.

چاپ خبر