نیویورک تایمز فاش کرد
پرونده ترامپ به عنوان جاسوسی روی میز «FBI»
نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به تحقیقات اف. بی . آی، نوشت که این اداره تحقیقات آمریکایی تحقیقات خود را درباره «دونالد ترامپ» به عنوان جاسوس روسیه آغاز کرده است، چرا که برخی از رفتارهای وی منافع آمریکا را به خطر می اندازد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خلیج آنلاین، روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» با بررسی روابط «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با روسیه و خطر این ارتباط بر منافع واشنگتن، نوشت: دفتر تحقیقات فدرال( اف . بی. آی)، تحقیقات گسترده ای را درباره دونالد ترامپ به عنوان جاسوس مخفی روسیه بازکرد که ضد منافع ایالات متحده آمریکا کار می کند.

این روزنامه نوشت: از زمان عزل «جیمز کومی» مدیر پیشین دفتر تحقیقات فدرال،  مسئولان نگرانی خود را نسبت به رفتارهای رئیس جمهوری ابراز و اعلام کردند که گویی ترامپ ضد منافع آمریکا فعالیت می کند و به همین دلیل اف. بی. آی خواست تا تحقیقات دراین باره آغاز شود.

 

به گزارش این روزنامه، این تحقیقات پیامدهای خطرناکی دارد، به طوری که بازرسان این اداره رفتارهای ترامپ را که تهدید احتمالی برای امنیت ملی می دانند، زیر نظر گرفتند و مقامات این اداره تلاش کردند تا تشخیص دهند که ترامپ با درایت و آگاهی به نفع روسیه فعالیت می کند یا خیر؟

نیویورک تایمز نوشت: مسئولان ارشد اف. بی . ای نسبت به ارتباطات ترامپ با روسیه در طول انتخابات در سال 2016 میلادی شک کردند، آنها تحقیقات را متوقف کردند.

 

در این گزارش آمده است که اما فعالیت های ترامپ پس از عزل کومی در می 2017، بر بازگشایی این تحقیقات کمک کرد.

این روزنامه در گزارش خود آورده است که «رابرت مولر» این تحقیقات درباره ترامپ را برعهده گرفته است، این تحقیقات بخشی از تحقیقات گسترده برای شناخت چگونگی تاثیرگذاری روسیه در انتخابات 2016 آمریکاست و آیا ترامپ و شرکایش نسبت به این مسئله علم داشتند و در آن مشارکت کردند یا خیر؟

 

مسئولان پیشین اف. بی. آی براین باورند که عزل کومی تلاش رئیس جمهوری برای جلوگیری از تحقیقات  و حتی پایان دادن به این تحقیقات درباره مسئله دخالت روسیه بوده است و این مسئله به این معناست که جنایتی مرتکب شدند و تهدید احتمالی برای امنیت ملی وجود دارد.

نیویورک تایمز نوشت: کومی به منظور توقف تحقیقات در مسئله دخالت روسیه در انتخابات آمریکا عزل شد، بنابراین این تحقیقات در راستای مسئله امنیت ملی باهدف آگاهی نسبت به دست داشتن رئیس جمهوری آمریکا در این مسئله خواهد بود.

 

این رونامه در گزارش خود تاکید کرده است که تاکنون هیچ دلیل علنی و مشخصی یافت نشده است که ترامپ ارتباط مخفی با مسئولان دولت روسیه داشته است.

براساس این گزارش، وکیل ترامپ روز جمعه (21 دی 1397) تلاش کرده است که اهمیت این تحقیقات درباره ارتباط ترامپ با روسیه را کاهش دهد.

چاپ خبر