به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صورت می گیرد:
برگزاری تئاتر خیابانی با موضوعات قرآنی در شهرستان های بهمئی و لنده
مدیر دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تفاهم نامه تئاتر قرآنی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد شده و بنا داریم در شهرستان بهمئی و لنده آن را اجرایی کنیم.

جانمحمد خوب پور، مدیر دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان به بخشی از برنامه های حوزه قرآن و عترت این اداره اشاره و اظهار داشت: به مناسبت گرامی داشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، برنامه تئاتر خیابانی با موضوع قرآن و عترت را در دستور کار داریم.

 

وی گفت: تفاهم نامه تئاتر قرآنی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد شده و بنا داریم در شهرستان بهمئی و لنده آن را اجرایی کنیم.

 

خوب پور از در دستور کار بودن نمایشگاه قرآنی در شهرستان دنا سخن به میان آورد و اضافه کرد: بعد از نهایی شدن برپایی نمایشگاه، اطلاع رسانی لازم صورت می گیرد.

 

این مسئول قرآنی به تئاتر خیابانی اشاره و گفت: این برنامه از برنامه های تکلیفی حوزه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان هاست که به دلیل حمایت از جشنواره محلی در حوزه قرآن و عترت، ما برای اجرای این برنامه تلاش می کنیم.

 

وی هدف از برگزاری تئاتر خیابانی با موضوعات قرآن و عترت را، تاثیرگذاری بیشتر و ارتباط با ذات فعالیت های فرهنگی و هنری و دخیل کردن هنرمندان در زمینه های قرآنی دانست.

 

خوب پور یادآور شد: به همین دلیل بحث تئاتر خیابانی را پیشنهاد دادیم و طرحی در این زمینه تدوین که مورد قبول وزارتخانه واقع شد و از طرف معاونت قرآن و عترت حمایت می شود.

 

مدیر دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه سایر هزینه ها از طرف خود استان تقبل شده، ابراز داشت: در این زمینه فراخوان منتشر و گروه هایی در شهرستان ها در زمینه کار موضوعی با توجه به تعریف های صورت گرفته، در طرح شرکت می کنند.

 

وی عمده موضوعات تئاتر خیابانی را قرآن و عترت و برگرفته از احادیث، روایات، آیات قرآن، داستان های قرآنی یعنی قصص قرآن عنوان کرد.

 

خوب پور با بیان اینکه کار گروه ها داوری و بازبینی می شود، اظهار داشت: در نهایت گروه های برتر ( سه گروه ) برای اجرا انتخاب خواهند شد و کارهای منتخب در شهرستان ها به اجرا می روند.

 

مدیر دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تنظیم فراخوان توسط انجمن نمایش استان صورت می گیرد، ادامه داد: گروه های منتخب می توانند در سایر شهرستان های استان اجرا داشته باشند.

 

وی خاطرنشان کرد: همه فعالیت های قرآنی که برای این مقطع زمانی تعریف شده، با محوریت گرامی داشت 40 سالگی انقلاب اسلامی برگزار می شوند.

چاپ خبر