دبیر ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور خبر داد:
عضویت ۱.۵ میلیون نفر در سامانه سجا/ ۲۲ دی آخرین مهلت ثبت نام
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ارزانی از عضویت یک‌میلیون و ۴۶۰ هزار نفر در سامانه سجا خبر داد و گفت: ۲۲ دی‌ماه آخرین مهلت نام‌نویسی اعضای کانون‌های فرهنگی هنری توسط مدیران در سایت «بچه های مسجد» است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از فردوس، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر «حبیب‌رضا ارزانی» در دیدار با امام جمعه فردوس با تقدیر از حمایت های حجت الاسلام «بابایی» از فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری اظهار داشت: طبق آخرین آمار سامانه جامع آمار و اطلاعات کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور «بچه های مسجد» 22 هزار و ۸۱۹ کانون فرهنگی هنری در سطح کشور وجود دارد.

 

دبیر ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور با اشاره به اینکه تاکنون یک میلیون و  ۴۶۰ هزار نفر با ثبت نام در سایت بچه های مسجد عضو این مراکز فرهنگی هنری شده اند، افزود:  ۲۲ دی‌ماه آخرین مهلت نام‌نویسی اعضای کانون‌های فرهنگی هنری توسط مدیران در سایت «بچه های مسجد» است.

 

وی ادامه داد: با تحلیل آمار به دست آمده از مخاطبان کانون‌های فرهنگی هنری در بخش های مختلف «سن، جنسیت، تراکم جغرافیایی و ...» می توان برنامه ریزی دقیقی برای انجام برنامه های مختلف انجام داد.

 

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه فعالیت های آموزشی با تاکید بر آموزش های قرآنی، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در کانون های فرهنگی هنری دنبال می شود، گفت: همچنین در بخش هنری ۱۰ برنامه با تاکید بر هنر متعالی و مقدس در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی از اجرای سرودی ۴۰ هزار نفری بچه های مسجد در ۱۲ بهمن همزمان با ساعت ورود امام خمینی(ره) به کشور خبر داد و افزود: این برنامه با مشارکت تمامی استان ها و بهره گیری از ظرفیت های بسیج، صدا و سیما و ... انجام می شود.

 

دکتر ارزانی تاکید کرد: این سرود با توجه به سرودهای انقلابی گذشته و پیوند آن با انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی و با نگاهی به آینده اجرا می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: اساسنامه ستاد کانو‌نهای فرهنگی هنری مساجد بعد از ۲۶ سال در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد که گامی مهمی در راستای هویت بخشی به کانون های فرهنگی هنری است.

 

وی یادآور شد: دلیل ورود ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور به بحث اربعین، فعالیت کانون مهدی موعود (عج) فردوس در این زمینه بود که موجب شد دیگر کانون های کشور نیز به این اقدام بزرگ فرهنگی وارد شوند.

چاپ خبر