قائم مقام جمعیت امل الاسلامی بحرین:
انقلاب اسلامی ایران با مدیریت رهبری چهل ساله شد
شیخ بحرینی گفت: مقام معظم رهبری توانستند فتنه های دشمنان را در طول این سالها مدیریت کنند تا امروز شاهد جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خوسف، «شیخ عبدالصالح بحرینی» امروز پنج شنبه (19 دی) در همایش دستاوردهای 40 ساله انقلاب در جمع خادمان مساجد شهرستان خوسف، با اشاره به فتنه‌های دشمن در نظام جمهوری اسلامی، اظهار داشت: مقام معظم رهبری توانستند این فتنه ها را رهبری و مدیریت کنند تا امروز شاهد جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی باشیم.

 

قائم مقام جمعیت امل الاسلامی بحرین گفت: در هر کاری اگر مقصد پیروزی باشد باید متوجه سختی های کار شد و بر ما واجب است که همیشه منتظر سختی ها باشیم و در هر سختی به مصائب و مشکلات رهبران جامعه، پیامبران و ائمه بیندیشیم تا پیروزی حاصل شود.

 

«ابوذر صلاحی» کارشناس مسائل فرهنگی هم در این مراسم اظهار کرد: فساد اخلاقی در ارتباطات و رفتارهای دربار شاه موج می زد و در این موضوع تقریبا هیچ کدام از خاندان پهلوی را نمی شد استثنا کرد چراکه همه آنها درگیر فساد اخلاقی بودند.

 

وی با اشاره به جشن های 2500 ساله شاهنشاهی که متولی آن غرب بود، افزود: رضاشاه  100 میلیون دلار برای اجرای این جشن ها به خارجیان داد در صورتی که عده ای از مردم ایران نان خوردن نداشتند؛ این امر خود نشان دهنده فساد اخلاقی در دربار شاه بود.

 

صلاحی همچنین با اشاره به فساد مالی و اقتصادی زمان شاهنشاهی، اضافه کرد: فساد در سیستم اقتصادی رضاشاه نیز فراوان بوده و این فساد در رژیم پهلوی نهادینه شده بود.

 

وی با بیان اینکه عده‌ای خاص پیش از انقلاب حق پیشرفت تحصیلی داشتند، گفت: حتی کارگران پیش از انقلاب، حق باز و بست کردن پیچ ها را داشته و نمی توانستند فن کار را فرابگیرند.

 

کارشناس مسائل فرهنگی با اشاره به شاخص توسعه انسانی که پیشرفت کشورهای جهان بر اساس این شاخص سنجیده می شود، افزود: در شاخص رشد، ایران در رتبه نخست میان کشورهای دنیا واقع شده و در شاخص توسعه یافتگی هم حرفی برای گفتن دارد.

 

وی گفت: ایران اسلامی در فاصله زمانی 10 ساله در شاخص رشد در دنیا رتبه نخست را کسب کرده و این حرفی است که خود غربی ها می گویند و بر آن واقفند.

 

این کارشناس مسائل فرهنگی تصریح کرد: ایران در 30 سالگی بعد از انقلاب توانست به انرژی هسته دست یافته و غنی سازی 20 درصد را داشته باشد که در نوبه خود پیشرفتی است که آمریکا با شهادت دانشمندان هسته ای آن را باور نمی کند.

 

صلاحی با بیان اینکه شاخص رشد در ایران بیش از حد انتظار دشمن است، گفت: میانگین سن دانشمندان هسته ای ایران 35 است درحالی که میانگین سنی دانشمندان هسته ای کشورهای غربی 75 سال و در مرتبه پروفسوری است.

 

وی با بیان اینکه درست است که عدالت در ایران آنگونه که باید باشد رعایت نمی شود، یادآور شد: در این خصوص مسئله اصلی مردم هستند و چراکه باید در انتخاب فرد مسئول با بصیرت و هوشیاری عمل کنند و مسئول و کارگزاری را انتخاب کنند که طعم فقر را چشیده باشد.

 

کارشناس مسائل فرهنگی خاطرنشان کرد: مردم و مسئولان نظام نباید انقلابی گری را فراموش کنند چرا که با از دست دادن روحیه انقلابی گری، نظام اسلامی تداوم نمی یابد.

 

صلاحی گفت: از آنجایی که تذکر لسانی وظیفه همگان است باید هر کسی در جایگاه و مرتبه خود امر به معروف و نهی ازمنکر را رعایت کند تا روحیه انقلابی گری نابود نوشد.

 

 

 

 

چاپ خبر