مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی:
تکمیل خدمات روبنایی مسکن مهر نیازمند ۸۴ میلیارد تومان اعتبار است
جعفری با بیان اینکه عمده مشکل سایت‌های مسکن مهر خراسان جنوبی در بحث کمبود فضای آموزشی، فاضلاب، کمبود فضای سبز و آسفالت است، گفت: در مجموع تکمیل خدمات روبنایی در سایت‌های مسکن مهر استان نیازمند ۸۴ میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «مهدی جعفری» امروز (19 دی) در شورای مسکن استان اظهار کرد: در حال حاضر مسکن مهر خراسان جنوبی مراحل پایانی خود را طی می‌کند و از مسکن‌های تعاونی 04 ارتش باقی مانده که زیرسازی‌های آن به اتمام رسیده که امیدواریم با اجرای آسفالت برای افتتاح در دهه فجر آماده شود.

 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه در بحث زیربنایی مکسن‌های مهر استان مشکل خاصی وجود ندارد و تاکنون اقدامات خوبی توسط دستگاه‌های اجرایی انجام شده است، افزود: اما در بحث خدمات روبنایی کمبودهای وجود دارد که باید تامین شود.

 

جعفری افزود: از مجموع 31 هزار و 247 واحد سهمیه و تعهد احداث مسکن مهر خراسان جنوبی تاکنون 22 هزار و 130 واحد در شهرهای بالای 25 هزار نفر تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.

 

وی با اشاره به اینکه 57 درصد مسکن های مهر در مرکز استان قرار دارد، ادامه داد: 8 هزار و 417 واحد مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر و 700 واحد در بافت فرسوده قرار دارد.

 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر از مسکن‌های مهر استان تعداد 840 واحد باقی مانده که از این  تعداد 797 واحد مربوط به تعاونی مسکن 04 بیرجند است که عملیات احداث به اتمام رسیده و فقط آسفالت معابر باقی مانده تا افتتاح شود.

 

جعفری با بیان اینکه 33 واحد هم تعاونی موقوفات است و 10 واحد هم نواقصی دارد اما مالکین مراجعه نمی‌کنند، گفت: امیدواریم با همکاری کلیه دستگاه‌های مرتبط پرونده مسکن مهر خراسان جنوبی در سال جاری بسته شود.

 

وی عمده مشکل سایت‌های مسکن مهر خراسان جنوبی را در بحث کمبود فضای آموزشی، فاضلاب، کمبود فضای سبز و آسفالت عنوان کرد و افزود: در خراسان جنوبی 35 باب مدرسه در قالب 342 کلاس درس نیاز است.

 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی تاکید کرد: در مجموع تکمیل خدمات روبنایی در سایت‌های مسکن مهر استان نیازمند 84 میلیارد تومان اعتبار است.

 

جعفری با اشاره به اینکه 98 درصد مسکن مهر استان فروش اقساطی شده، گفت: اما 256 واحد مسکن در شهرهای بالای 25 هزار نفر و 184 واحد مسکن در شهرهای زیر 25 هزار نفر فروش اقساطی نشده است و باید در خصوص این ها سیاست تشویقی و یا تنبیهی اجرا شود تا فروش اقساطی آن‌ها انجام شود.

 

وی درخواست کرد: برای واحدهای مسکن مهر تعاونی 04 ارتش فروش اقساطی انشعابات برق به مدت 24 ماهه و حتی المقدور محاسبه هزینه انشعابات به تعرفه قبل از افزایش 25 درصدی انجام شود.

 

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در پایان تخصیص 6 میلیارد ریال جهت اجرای تقاطع غیر همسطح در ورودی مهرشهر، تخصیص حداقل 20 میلیارد تومان برای اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب و اختصاص قیر برای سایت های مسکن مهر استان را درخواست کرد.

 

چاپ خبر