شکست «سنا» در تصویب قانون ضد «سوری»
مجلس سنا آمریکا نه تنها نتوانست در تصویب پیش نویس قانون تحریم سوریه و متحدانش شکست خورد بلکه در تقویت نظامی رژیم صهیونیستی نیز با شکست مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از المیادین، مجلس سنای آمریکا در دستیابی به آرای لازم برای تصویب پیش نویس لایحه قانونی تحریم «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه و متحدانش و بانک مرکزی سوریه شکست خورد.

پیش نویس تحریم ها اعمال محدودیت بر روسیه و ایران برای حمایت نظامی و پشتیبانی از دمشق بود و قرار بود که با تصویب این پیش نویس تدابیر تنبیهی بر سوریه و متحدانش اعمال شود.

 

این پیش نویس قانونی، برنامه های کمک های نظامی و امنیتی آمریکا از رژیم صهیونیستی در طول 10 سال دیگر تقویت می کرد؛ همچنین این قانون با تحریم کالای رژیم صهیونیستی در آمریکا مقابله می کند.

برهمین اساس، 56 نفر از اعضای مجلس سنا ضد پیش نویس قانون در خصوص سیاست آمریکا درقبال خاورمیانه که «مارکو روبیو» سناتور جمهوریخواه درباره اجازه برای ارایه کمک های امنیتی سالیانه به رژیم صهیونیستی و اردن و گسترش تحریم ها بر دولت سوریه ارایه داده بود، رای دادند و 44 نفر به این قانون رای موافق دادند. این درحالی است که تصویب این قانون به 60 رای نیاز داشته است.

 

53 نفر جمهوریخواه در انتخابات نوامبر 2018 به سنا راه یافتند، اما برای تصویب این قانون به آرای هفت دمکرات نیاز دارند. چرا که تعدادشان برای تصویب این قانون کمتر از حد مورد نظر است.

بیشتر دمکراتها همچنین با پیش نویس حمایت از رژیم صهیونیستی به شدت مخالف هستند و چرا دمکرات ها معتقدند که این پیش نویس در زمانی که درسایه تعطیلی دولت قرار دارند، اولویت کنگره نیست.

 

دمکرات خواستند تا هرگونه رای گیری درباره پیش نویس قانونی که به حل بحران تعطیلی دولت کمک نمی کند، به تاخیر بیفتد.

این درحالی است که برخی از جمهوریخواهان، دمکراتها را به حمایت از جنبش حامی تحریم رژیم صهیونیستی متهم می کند و دمکرات ها نیز جمهوریخواهان را متهم کردند که از بند ویژه جنبش مخالف رژیم صهیونیستی برای ایجاد اختلاف بین دمکرات های میانه رو و لیبرال بهره برداری می کنند.

چاپ خبر