در بحبوجه مسئله خروج نیروهای آمریکایی از سوریه
سفر خاورمیانه ای «پمپئو» برای افزایش فشار بر ایران آغاز شد
وزیر امور خارجه آمریکا سفر خاورمیانه ای خود برای گفتگو با رهبران منطقه ای به منظور افزایش فشار بر ایران را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «آسوشیتدپرس»،وزیر امور خارجه آمریکا سفر خاورمیانه ای خود برای گفتگو با رهبران منطقه ای به منظور افزایش فشار بر ایران را آغاز کرد.

سفر «مایک پمپئو» به خاورمیانه در بحبوحه سردرگمی درباره گفته های متناقض دولت «دونالد ترامپ»،رئیس جمهوری آمریکا درباره طرح خروج نیروهای آمریکایی از سوریه،انجام می شود.

پمپئو در اولین توقف خود،امروز (سه شنبه 18 دی) وارد اردن می شود و پس از آن از مصر و دیگر کشورهای خلیجی بازدید می کند.

وزیر امور خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت که قصد دارد با متحدانش واشنگتن درباره شرایط و راه های اعمال فشار بر ایران ،گفتگو کند.

پمپئو احتمالا در این سفرها با پرسش هایی درباره اعلام خروج نیروهای آمریکایی از سوریه که ماه گذشته انجام شد،مواجه خواهد شد.

او یک جدول زمانی مشخص در این زمینه ارائه نداد و وقتی در مورد سردرگمی درباره این مسئله در میان محدان واشنگتن از او سوال شد گفت که با همه آنها در این زمینه صحبت کرده است.

مقامات رژیم صهیونیستی پیش از این ابراز نگرانی کرده بودند که خروج فوری حدود دو هزار نیروی آمریکایی می تواند موجب افزایش نفوذ و حضور ایران در سوریه شود.

تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که خروج نیروهای آمریکای از سوریه می تواند منجر به افزایش تحرکات تهاجمی رژیم صهیونیستی در سوریه شود.

روز گذشته ،مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا در سرزمین های اشغالی گفت که آمریکا قبل از خروج نیروهایش از سوریه،امنیت رژیم صهیونیستی را تامین می کند.

انتظار می رفت عملیات خروج نیروهای آمریکایی که از روز 19 دسامبر آغاز شده بود طی چندین هفته به طور کامل انجام شود،اما این روند به دلیل درخواست متحدان واشنگتن و اعضای کنگره آمریکا ،کند شده است.

چاپ خبر