در دفتر آیت ‌الله نوری همدانی؛
مراسم گرامیداشت قیام ۱۹ دی برگزار شد
مراسم گرامیداشت قیام ۱۹ دی با حضور آیت‌الله نوری همدانی و جمعی از اساتید برجسته و طلاب حوزه‌های علمیه در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، «آیت الله حسین نوری همدانی» در این مراسم با اشاره به جایگاه حوزه علمیه گفت: حوزه علمیه قم، حوزه ای درخشان و اثرگذار است و تاسیس این حوزه ها از صدر اسلام با هدف بقا اسلام و حاکمیت ارزش های اسلامی بوده است.

 

«مرجع تقلید جهان تشیع» ابراز داشت: تربیت یافتگان حوزه های علمیه، به عنوان نگهبانان اسلام هستند و به دنبال حفظ توانمندی ها و قدرت اسلام و ولایت فقیه هستند.

 

وی بیان داشت: به اینکه طلبه هستم افتخار می کنم و این را بسیار مهم می دانم و باید همگان به این جایگاه و این لباس افتخار کنیم و قدر خود را بدانیم.

 

آیت الله نوری همدانی به قیام مردم قم در 19 دی ماه اشاره کرد و گفت: قیام مردم قم در 19 دی ماه سال 56 سرآغاز پیروزی انقلاب در 22 بهمن سال 57 بود.

 

وی گفت: ولایت فقیه و مردم دو رکن اساسی در انقلاب اسلامی هستند که باید قدر آنها را دانسته و مسئولان در راستای رفع مشکلات مردم بکوشند.

 

در این جلسه همچنین حجت‌الاسلام احمد فرخ فال رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین نیز طی سخنانی گفت: 19 دی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است و قیام مردم قم با رهنمودهای مراجع تقلید ایجاد شد و این انقلاب با حوزه و مرجعیت گره خورده است.

چاپ خبر